Ana Sayfa Oyun Battle For The Sun: Türk Yapımı FPS

Battle For The Sun: Türk Yapımı FPS

Türkiye, gelişen bilgisayar teknolojileri ve kişilerin de bu gelişime ayak uydurması ile oyun sektöründe adını duyurmaya hızla devam etmektedir. 4 arkadaş tarafından geliştirilen oyunun yapımcısı da bu 4 arkadaşın kurduğu Appsolutely Studios.

Geçtiğimiz sene Eylül ayında başlanan proje ( Battle For The Sun )Kickstarter isimli internet sitesi üzerinden destek toplamaktadır. Yapımcılarının hedeflediği rakam 25.000 Dolar olsa da henüz sadece 3.000 Dolar toplanmış. Kendilerine gelecek desteği artırmak için yapımcılar 10 Dolar destek karşılığında oyunun orjinal kopyasını size vermeyi teklif ediyor. Türkiye’nin bu alandaki başarısının artmasının yanında bu tür projelere yapılan desteğin az olması da bir o kadar üzücü.

Oyunun Hikayesi

Battle For The Sun, klasik uzaylı-dünyalı çatışmasını konu edinmektedir. Uzaylılar tarafından işgal edilmeye çalışılan dünyamızı biz ve bizimle beraber olan bir grup asker ile korumaya ve uzaylıları geldikleri gibi göndermeye çalışıyoruz.

Görsellik ve yapay zeka açısından oldukça zengin bir oyun olacağını söyleyen yapımcılar, Battle For The Sun‘ı sadece Windows için değil aynı zamanda Mac ve Linux için de geliştirmekte. Her platformda varlık gösterecek oyunun şu an için istediği tek şey destek. Kickstarter haricinde Steam üzerinden de destek bekleyen Appsolutely StudiosGreenLight yani yayın izni içinde destek beklemektedir.

51882 Pry Bar

Üüstün görsel efekt ve gerçeğe yakın yapay zeka ile donatılan oyunun geneline baktığımızda az da ola Half Life benzerliği göze çarpmaktadır. Half Life’ın büyük başarısından etkilenmemek de elde değil bu açıdan büyük bir işe soyunan Türk yapımcıları yadırgamayıp destek olmanızı tavsiye ediyoruz. Oyuna 10 Dolar yani 20 Türk Lirası karşılığında destek olup Steam hesabınız üzerinden vereceğiniz oy ile hem orjinal kopyasına sahip olabilir hem de Türk oyun sektörüne katkı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz