Ana Sayfa Teknoloji Windows 10’da Cortana Göründü!

Windows 10’da Cortana Göründü!

Microsoft işletim sistemlerini bir yenisini daha eklerken rakip olan Siri uygulamasına karşılık geliştirdiğini sanal asistan olarak geçen Cortana yeni gelecek olan Windows 10’da hizmete sunulacak.

Bir süredir Microsoft’un üretmiş olduğu Windows Phone’lerde sadece İngiltere ve ABD ülkelerinde kullanıma açılan sadece İngilizce konuşabilen bu sanal asistan alınan erken karar sürecinde alınan bir kadar doğrultusunda 2015 Mayıs ayında çıkacak olan Windows 10 ile birlikte kullanımı her dilde bütün dünyaya açılıyor.

Zira klansmanda tanıtılan ve çok ilgi toplayan Windows 10 ön izleme sürümünde Cortana dikkat çekmişti. Ocak ayında yayınlanan beta sürümünden görüntülerde görev çubuğunda mavi daire olarak bizlere gözükmüştü.

Microsoft Cortana’yı tasarlarken amacı daha ofistik bir alan kaplayan işletim sistemi yapmaktır. Uygulamanı başlıca amacı sizi günlük olarak gün içinde faaliyetlerinizi ve yaşamınızı kontrol etmektir. Gününü tamamını  bilgisayar başında geçiren kişiler için harika bir uygulamadır.Windows 10’un büyük bir parçası haline geldi.

Cortana phone 8.1

Windows 10 Cortana ofis insanların gün içerisinde S planlarını ele alır.Mesela sabah açılışta oluşturulan bir S planı gün içerisinde telefonunuz ve bilgisayarınızla paralel olarak işler. Bu yüzden planlarınızda hiçbir aksama ve eksiklik olmaz.

Ofis insanları için harika bir uygulama olsa da sadece ofis insanları tarafından kullanılacağa benziyor. Normal günlük yaşantıdan uzak bir sanal asistan olarak tasarlanmıştır.

Aynı zamanda nokia telefonlarda phone 8.1 sürümünde de kullanılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz