Ana Sayfa İnternet WhatsApp’tan Yeni Bir Gelişme Daha

WhatsApp’tan Yeni Bir Gelişme Daha

Geçtiğimiz haftalarda büyük bir değişim ile bilgisayarlarda da kullanılabilen WhatsApp bilindiği üzere sadece Chrome tarayıcısında kullanılmaktaydı. Bu değişim kimi kullanıcıları oldukça memnun etse de tarayıcı sınırlaması sebebiyle bir çok kesim tarafından eleştirilere maruz kalmıştı.

İnternetin en büyük arama motoru olan Google’ın tarayıcısı Chrome geniş kitleler tarafından kullanılsa da alışkanlıklarından vazgeçemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmemekteydi. Bu sebeple gelen eleştirilere daha fazla dayanamayan WhatsApp yetkilileri Twitter üzerinden yayınladıkları açıklama ile bilgisayar için WhatsApp projesi diğer tarayıcılar üzerinden de kullanılabilecek. Tarayıcı ağını Firefox ve Opera gibi iki büyük tarayıcı ile geliştiren WhatsApp böylelikle daha fazla kullanıcıya hizmet vermeyi hedeflemekte.

Şuan için internetin en büyük ve en çok kullanılan tarayıcılarını destekleyen proje Windows’un inatla devam ettirdiği fakat git gide yalnızlığa terk edilen İnternet Explorer’ı görmez gelmeye devam etmekte. Mantıksal açıdan bakacak olursak gerek kullanıcı kitlesinin az olması gerekse güvenlik zaafiyetlerinin çok olması sebebi ile görmezden gelinen İnternet Explorer şu anki hali ile bir çok internet teknolojisinden uzak. Bu sebeple WhatsApp yöneticileri bu değişime IE’yi dahil etmemiş olabilir.

whatsapp-web-opera-ve-firefox-uzerinden-de-kullanilabiliyor-4377

İlk haberimizde belirttiğimiz gibi tarayıcı üzerinden kullanabileceğimiz WhatsApp’ı Apple cihazları ile kullanamıyorduk. Bu konuda bir gelişme olmazken gelişmeyi belirleyen tarafın WhatsApp olmadığını da belirtmek isteriz. Apple’ın uygulamalara karşı sergilediği tutum sebebiyle kullanıcıları WhatsApp’ın bu özelliğinden mahrum kalmaya uzun bir süre daha devam edecek gibi görünmekte.

1 Yorum

  1. internet Explorer son versiyonu teknolojik açıdan hiçbir konuda eksik değil, sadece ismi eski versiyonlar sebebiyle itibarsızlaştı. aynı zamanda internet kullanıcılarının %58 i internet Explorer kullanırken kullanıcı kitlesi az demeniz pek mantıklı olmamış. tek bir ihtimal geliyor aklıma, o da şöyle: whatsapp, internet Explorer’ın yerini alacak spartan tarayıcısını bekliyor olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz