Ana Sayfa İncelemeler Zenfone 2 AnTuTu Testi

Zenfone 2 AnTuTu Testi

Asus telefon sektörüne girmesinin ardından kısa bir süre geçmesine rağmen iddialı bir şekilde devam etmesinin üzerine bir rekora imza atma hazırlığında. Fiyat olarak orta segment gibi görünsede özellikleri bakımından bazı yüksek özellikli telefonlara taş çıkaran serisi Zenfone’un daha gelişmişi Zenfone 2 ile karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz ay teknoloji fuarında Asus tarafından tanıtılan Zenfone 2’nin özellikleri merak konusuydu. Tanıtımında 4 GB Ram bulunan ilk telefon sloganı telefona olan ilgiyi en üst düzeylere çıkarmıştı. Hız bakımından istenilenin üzerinde bir performans verecek telefonun diğer özelliklerinin ne olacağı ise internete düşen AnTuTu Benchmark Test sonuçları ile netlik kazandı. AnTuTu Benchmark bilindiği gibi akıllı telefon ve tabletlerin özelliklerinin diğer telefon ve cihazlara kıyaslanması ve performansları bakımından puanlandırıldığı bir  sistem. Kesin sonuçlar vermese de veya kolay kandırılabilir olsa da yine de şuan için referans açısından önemli bir platform olarak görülmekte.

Asus’un tanıtımında üstüne basa basa vurguladığı 4 GB Ram’li ilk telefon sloganının arkasına sığınıp sığınmadığını konusundaki şüpheler test sonuçları ile bir nebze olsun geri planda kaldı. Bu etiketin arkasına sığınmayan Asus, Zenfone 2 ile hem fiyat hemde performans açısından telefon piyasasının temellerini sarsacak gibi görünmekte. Teknoloji konusundaki başarısını akıllı telefon sektöründe de devam ettirmeye kararlı olan Asus’un kalitesini zaten hepimiz biliyoruz.

antutu_zen2_03

4 çekirdekli 2.3GHz Intel Atom Z350 çipsetli PowerVR Rogue G6430 işlemci tercih eden Asus’un bu alandaki farkı zaten kendini göstermekte. İntel işlemci kullanması ile akıllı telefon piyasasına yeni bir soluk getiren Asus çok değil, bir kaç sene öncesine kadar kullandığımız bilgisayarların gücüne eşit bir telefonu oldukça cüzi bir fiyat ile karşımıza getirmekte. Fiyat – performans karşılaştırmasında – ve özellikle Samsung, Apple ve HTC gibi büyük firmaların dudak uçuklatan fiyatlardaki telefonlarına kıyasla – üst sıralarda yer alan Zenfone 2’nin 2 GB versiyonu 199 Dolar iken 4 GB versiyonu 299 Dolar olarak piyasada yerini alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz