Ana Sayfa Android Android For Work Başladı

Android For Work Başladı

Google’ın geçtiğimiz sene duyurduğu şirket içi iş odaklı paylaşım aracı Android For Work hizmeti başladı. Şirket içi, şirket tarafından kararlaştırılan uygulamaların bulunacağı hizmet bakalım ne derece tercih edilecek.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında duyurulan ve uzun süredir bulunduğu test sürecini atlatan Android For Work şirket içi, şirketle ilgili paylaşım ve paylaşım düzenleme sistemi ile şirketler için üretilen bir sistemdir. Box, Citrix, VMware, HTC, LG ve Sony gibi şirketlerinde dahil olduğu uygulama BlackBerry‘nin de sisteme dahil olması ile kullanım alanını bir adım daha genişletti. Android işletim sistemini kullanan ve kullananlar arasında neredeyse en büyük şirket olan Samsung ise henüz iş ortakları arasında yer almamakta.

Anroid işletim sistemi kullanan cihazlarda sanal depolama birimi oluşturan Android For Work, şirketlerin IT departmanları yani bilgi işlem departmanları tarafından kararlaştırılan uygulamalar ile döküman paylaşımına olanak sağlamakta. Work Mail, Box, Docs, Sheets, SAP Fiori ve Work Calendar gibi iş hayatı alanında oldukça fazla tercih edilen uygulamalar da kullanıma sunulmakta. Sistemi itibari ile yani sanal olması yönüyle telefon hafızasını yormayan hizmetin ne derece tercih edileceği ise merak konusu.

built-photo

Şirket içi bilgilerin, gizli dökümanların ve özel dosyaların bu hizmet ile sanal paylaşıma açılmasıyla oluşabilecek çalıntılar en büyük endişe konusu olurken diğer bir yandan Google’ın bu hizmeti bizzat veri çalmak için geliştirdiği de söylentiler arasında. Kişisel bilgilerimizi korkusuzca paylaştığımız Google’a şirket bilgilerimizi de aynı gönül rahatlığı ile paylaşabilir miyiz ? Bunu zaman gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz