Ana Sayfa Mobil Windows Mobile 10 İncelemesi

Windows Mobile 10 İncelemesi

Basitteknik.com sitemizin yayınladığı Windows Mobile 10 incelemesini sizlere sunuyoruz.

windows-phone-10-2

Son zamanlarda Windows Phone akıllı telefonların büyük bir çıkış yakalaması ve büyük bir kullanıcı sayısına sahip olması büyük bir önem taşımasından dolayı sürekli olarak yeni bilgiler ve güncelleme yayınlanmaya devam ediyor. Windows Mobile 10 beta olarak geliştiricilere ve Windows Mobile 10 kullanıcılarına sunulsa bile şirket tarafından gelen maalesef bazı bilgiler sır gibi saklı kalmaya devam ediyor.

Windows tarafından gelen bilgilerin dışında diğer Android gibi işletim sistemlerinin daha fazla kullanıcı sayısına sahip olması da büyük bir önem taşıyor ve büyük bir önem taşımasının çok daha fazla ötesinde yerli olarak bilgiler sağlamaya çalışıyor. O halde de Microsoft daha az kullanıcı sayısına sahip olduğundan dolayı maddi olmasa da manevi kullanıcı kaybını %1 gibi bir kısımdan her yıl yaşamaya devam ediyor. Windows Mobile 10 ile beraber kullanıcılarının istediğini sunacak olan şirket Microsoft sunacak olduğu yeni özellikler ile beraber daha fazla insanın başarısını ve Windows akıllı telefon almasını sağlayacak. Windows Mobile 10 sadece bir güncelleme değil sistemin tasarımından tutun özellik bilgisine kadar geliştirecek, yakın zamanda final sürümü yayınlanacak olan Windows Mobile 10 güncellemesinin Touch İD özelliğine sahip olacağı ve Touch İD özelliğine donanımına sahip akıllı telefonları satışa sunacağı öne sürülüyor.

Windows Mobile 10 İncelemesine Girelim Mi? Evet! Dediğinizi Duyar Gibi Olduk!

Windows Mobile 10 maalesef sizlere istenen özellikleri şuan için sunmaktan maalesef izin vermeyecek bir beta halinde Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip Lumia modellerine sunuluyor. Bizim kullandığımız Lumia 520 modelinde ve Lumia 1320 modelinde başarılı olarak çalışan Windows Mobile 10 güncellemesi daha sonradan Lumia 520 modelinden çekilmişti ancak bizim cihazımızda yüklü olduğundan kullanmaya devam etmiştik, hala da devam ediyoruz, ara sıra kasmalar ve donmalar dışında Windows Mobile 10 yüklü akıllı telefonların kapanması maalesef her akıllı telefonda oluyor. Bunun nedeni ise şirket tarafından daha test aşamasında olan bir sistemin test edilmesi ve test edilen sistemin daha fazla kullanıcı geri bildirimi ile en uygun kodlama ile güncelleme sunması oluyor.

Windows-Mobile-10

Windows Mobile 10 ile beraber harika özellikler hatasız test edilecek ve hatasız test edilecek diye bir şey yoktur, ara sıra hata almadan akıllı telefonunuz çalışsa da yeni gelen özelliklerin bazılarında maalesef sistem sizi dışarı doğru atabilir, şarj daha fazla gidebilir ve daha fazla uygulama kodlaması gerektiren uygulamalarda sistem şarj durumunu saniye saniye kontrol edemez ve aşağı doğru azalma gösterebilir.

Windows Mobile 10 Özellikleri Neler?

Windows Mobile 10 özelliklerini saysak maalesef buraya sabaha kadar maddeler yazmak ve o maddeleri açıklama yapmak gerekir ki çok uzun madde madde makaleyi kimseler sevmez, bunu sizin için düşündük ve sizlere özel olarak Windows Mobile 10 özelliklerini madde madde değil ne özelliği olduğu hakkında yayınlayalım dedik.

Windows Mobile 10 ayarlar uygulamasında yeni ayarlar Windows Mobile 10 akıllı telelefon açıldığında sizleri bekleyecekdir, özellik arasında yer alan bu özellik ile beraber maalesef pek fazla özelliği kontrol etmek ve her türlü sistem durumunu kontrol etmek etnik olarak sizlere sunulacaktır. Sunulacak olan özelliklerde maalesef bazen sorunlara neden olabilecek hataların olması sizin açınızdan normal olmasa da Microsoft açısından normal olacaktır. Tıpki bir orjinal sarışın kadın düşünün, birde sonradan platin sarışın kız düşünün, sonradan olan daha iyi gözükür ama orjinal ve bitmeyen özellik sonrasında gelir yani geliştikten final sürümü yayınlandıktan sonra gelir. Bundan dolayı günlük olarak akıllı telefon kullanıyorsanız Windows Mobile 10 güncellemesinin önceden deneme sürümünü yüklemeniz asla ama asla asla önerilmez. Neden olarak ise günlük olarak akıllı telefonuzu kulanmanız daha henüz özelliklerin belirlenmediğinden akıllı telefonun çalışmasının bazı farklı özellikleri test etmek isterken mail ama gibi özellikleri kapatmanız neden olmasıdır.

Özellik dediniz ama hangi özellikler? Windows Mobile 10 ne gibi özelliklere sahip oldu?

Windows Mobile 10 tasarım değişimi başta gelmek üzere, yeniden tasarlanan menü kutucukları birinci özellik olarak yer alırken Cortana adlı sesli asistanın daha fazla geliştirilmiş olması en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi oldu. Bunun yanında Windows Mobile 10 üst taraftan çubukların daha kolay kullanılmasını sağlamak için Android işletim sisteminde bildirim çubuğu gibi yana kaydırmalı özelliğini yayınladı, daha öncesinde alt alta kutucuk olarak duran Windows Mobile 10 bildirimler yan yana sistemsel sürükleme özelliği ile beraber Windows Mobile 10 güncellemesi ile beraber sunuldu.

Windows Mobile 10 nasıl yüklenir?

Windows Mobile 10 nasıl yüklenir sorusuna kolay bir yanıt verecek olursak, en kolay yanıtı Microsoft Windows Mobile 10 ile beraber Microsoft’un açıklamalarından bulabilirsiniz. Bu açıklamaları kısa bir alıntı olarak sizlerle beraber paylaşalım.
  • Henüz kaydolmadıysanız, Windows Insider Programı‘na kaydolun.

  • Insider Preview’un sizin için uygun olup olmadığını öğrenin ve telefonunuzundesteklenen telefonlar listesinde yer aldığından emin olun. Sürüm öncesi yazılımlar her zaman beklendiği gibi çalışmaz ve telefonunuzu tamamen çalışmaz hale getirebilir.

  • Telefonunuzdan bu web sayfasını açıp Windows Insider uygulamasını indirin.Telefonunuzdan Mağaza’ya gidip Windows Insider uygulamasını da aratabilirsiniz.

  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Windows Insider uygulamasını telefonunuzda açıp yönergeleri izleyerek Insider Preview sürümünü yükleyin. Yeni sürümleri hızlı veya yavaş yükleme seçeneğiniz olacaktır. Güncelleştirmeler hazır olduğunda hemen edinmek için Fast (Hızlı) seçeneğini, güncelleştirmeden önce sürümler biraz daha kararlı hale gelene kadar beklemek için Slow (Yavaş) seçeneğini belirleyin.”

Windows Mobile 10 paralı mı?

Windows Mobile 10 yeni nesil bir güncelleme olmasına rağmen herhangi bir para olmadan sunulacak ve sunulacak olan Windows Mobile 10 güncellemesi yeni nesil özelliklere sahip olacak.

Windows Mobile 10 ne zaman final sürümü yayınlayacak?

Windows Mobile 10 güncellemesinin final sürümü ortalama olarak Eylül ayında yayınlanması açıklanan bilgilerin dışında gelen bilgilerin daha fazla dışında yer alsa bile şirket en geç güncellemeyi 2016 yılının 1. Çeyreğinde yayınlayacak, Windows Mobile 10 güncellemesinin daha çok daha fazla sorunu ve kapanma sorunları olmasından dolayı şirket her geçen gün daha fazla hata tespiti için elinden geleni yapıyor ve Windows Mobile 10 yazılım ekibi günlerdir uyku uyumadan hataları düzeltmeye devam ediyor. Şirketin Windows Mobile 10 baya hata olması maalesef pek istenen özelliklerden olmadığından dolayı sürekli olarak yeni bilgilerin ve güncellemelerin Microsoft kontrolleri altında yapılması en iyisi olacaktır. Windows Mobile 10 güncellemesi ile ilgili sürekli olarak yeni bilgiler gelmeye devam etse de şirket tarafından herhangi bir bilgi ve açıklama nedense yapılmıyor.

Windows Mobile 10 vs Android

Windows Mobile 10 daha yayınlanmamış bir işletim modülü ve Android gibi en gelişmiş işletim sistemlerinden bir tanesi olan Android ile kıyaslanamayacak kadar bir o kadar küçük modül. Ancak söz vermesekte daha sonralarda sizlere özel olarak Windows Mobile 10 ile beraber Android akıllı telefonları videolu inceleme ile sizlere sunmaya çalışayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz