Ana Sayfa Oyun Wolfenstein: The Old Blood Geliyor

Wolfenstein: The Old Blood Geliyor

Bilenler için duyuru bilmeyenler için tanıtım niteliğindeki bu yazımızda Wolfenstein: The Old Blood oyunu hakkındaki hangi platformlarda çıkacağı ve konusu hakkında detayları paylaşacağız.

Machine Games tarafından geliştirilip Bethesda Softworks tarafından yayınlanan efsanevi FPS oyunu Wolfenstein’in yeni serisi The Old Blood, Uppsala tarafından yayınlanacak. Geçtiğimiz yıl yeni nesil oyun olarak çıkarılan Wolfenstein’de bu sefer bambaşka bir hikaye oyuncuları beklemekte.

Sadece yeni nesil platformda oynanabilecek olan oyun 20$ karşılığında dijital olarak satın alınabilecek. PS4, Pc ve Xbox One kullanıcılarının oynayabileceği oyunun hikayesine göz atacak olursak diğer serisi olan The New Order‘ın geçmişi niteliğinde devam edecek. Kısaca şirket ileriye gitmek yerine ilk oyunun nasıl oluştuğunu göstermeyi amaçlamış diyebiliriz.

The New Order’da hikaye olarak 2. Dünya Savaşı’nın sonraki zamanları konu alınırken oyunun hayranları bir nebzede olsa savaş yıllarını merak etmekteydi. Bu seride oynatılmayan bölümün yani 2. Dünya Savaşı konu edilecek. İlerlemeli olarak bilinen oyun türlerinden olan  Wolfenstein’da bölüm geçtikçe daha çok hikayeye bağlanıyor ve zor bir oyun ile karşı karşıya kalıyordunuz. Bu seride de aynı sistemi devam ettiren şirket bakalım aynı duyguyu hissettirebilecek mi ?

Hikayenin detayı indiğimizde dijital platformlar üzerinden soğuk savaşın esintilerini görebilmekteyiz. Nazi – ABD arası güç gösterisini ABD hayranlığında oynatan oyunda Nazilerin çalışmalarına karşılık süper kahraman niteliğindeki karakter ile yenmeye çalışmaktasınız. Görsellik açısından bir çok oyunun gerisinde kalan serinin ilk oyunu zengin bir içeriğe sahip olmaktaydı. Kısaca son dönemde moda olan ultra yüksek grafiklerin altında keyif vermeyen oyun türüne karşı The New Order basit grafiklerle bol keyifli bir oyun sunmakta.

wolfenstein

5 Mayıs tarihinde çıkacak olan oyunu 3 farklı platformda gelişmiş görsel ve etkileyici bir hikaye ile oynamaya başlayabilirsiniz. İlk seri yani The New Order’ı oynamadan yeni oyun The Old Blood ne derece keyif verir orası şüpheli bir konu olsa da umarız başlı başına bir hikaye ile karşılarız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz