Ana Sayfa İncelemeler MWC’de Tanıtılan Telefonlar Yazı Dizisi 2

MWC’de Tanıtılan Telefonlar Yazı Dizisi 2

Büyük firmaların telefonlarının dünyaya tanıtıldığı Barcelona’da 2-5 Mart tarihleri arasında yapılan Mobil Worl Congress yani Mobil Dünya Kongresinde yer alan telefonların özeti niteliğindeki yazımıza devam ediyoruz. Daha önce 6 adet tanıtımı yapılan cihazın yer aldığı yazımız MWC’de Tanıtılan Telefonlar Yazı Dizisi 1‘dir. Bu yazımızda ise Sony, Huawei ve belkide adını bile duymadığınız markaların üst, orta ve giriş segmenti telefonlarına yer vereceğiz.

1 – Sony Xperia M4 Aqua

Xperia Z4 beklenirken Sony’nin kullanıcılarına sürpriz yaparak tanıttığı telefon M4 Aqua, görünüm ve özellikleri ile orta segment hoş bir cihaz olma özelliği taşımakta. Toz ve suya dayanıklılık bilindiği gibi artık Sony’e yapışmış bir etiket. Bu modelde de aynı dayanıklılığı devam ettiren Sony güzel işler başarmış gibi görünmekte.

2 – Acer Liquid Serisi

Windows Phone’a geri dönüş yapan Acer; M220, Z220, Z520 ve Jade Z gibi Liquid serisine ait telefonların tanıtımlarını gerçekleştirdi. Genel olarak orta segmente yönelen firma hafif ve uygun fiyatlı bir tablo çizmekte. Saydığımız modeller arasında ise Jade Z modeli dikkatleri üzerine çekti. Orta ve üst seviye arasında kalan cihaz WP kullanıcıları tarafından tercih edilecek gibi.

3 – ZTE Grand S3

Uygun fiyat ve yüksek performans ile tanıtılan cihazın en çok dikkat çeken özelliği ise Eyeprint ID teknolojisi oldu şüphesiz. Büyük firmaların bile yeni yeni yönelmeye çalıştığı göz okuma güvenlik sistemi hali hazırda Grand S3’te yer almakta. Özellikleri bakımından da doyurucu olan telefon pazara kuvvetli bir giriş yapabilir.

4 – Yezz Project Ara

200 Dolar gibi bir fiyatla çıkması düşünülen telefon Android cihazlara yepyeni bir soluk katacak. Lego gibi kamera, işlemci ve benzeri donanımların takılıp çıkarılacağı telefon bilindiği üzere Google’ın toplama telefon projesi olarak isim yapmıştı. Tanıtılan diğer telefonlara nazaran farklılığı ile ön plana çıkan telefon ne derece başarılı olacak göreceğiz.

5 – Huawei MediaPad X2

Phablet diye adlandırdığımız telefon ve tablet karışımı olan cihaz 7 inç bir ekrana sahip. Dolayısı ile büyük olan cihaz orta ve üst segment arasında kalmış bir telefon niteliğinde fakat bu kıyaslamayı aynı zamanda tablet olduğu için yapamıyoruz.

leap-coming-soon-1

6 – BlackBerry Leap

Dokunmatik ekranın öldürdüğü şirket olarak nitelendirilen BlackBerry, “Ben ölmedim!” der gibi dokunmatik ekrana geçiş yaptı. İş dünyasının vazgeçilmezleri arasında olan cihazın bataryası da yoğun kullanımda 25 saatlik performans göstermekte. Aynı zamanda fiyat olarak da uygun olan cihaz 279$ gibi bir fiyat ile tüketici ile buluşacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz