Ana Sayfa Android Lollipop Pil Testini Geçebildi Mi ?

Lollipop Pil Testini Geçebildi Mi ?

Android’in yeni güncellemesi olan Android 5.0 yani halka duyurulduğu isim ile Lollipop bir çok soruyu beraberinde getirdi. Bu soruların en başında kullanıcıların şikayetleri ne derece değerlendirildi ve yapılan değerlendirilmeler sonucu ne tür çalışmalar yapıldı. Ayrıca telefonu üzerinde performans kaybı yaşamak istemeyen kullanıcılar tarafından henüz kullanılmayan Lollipop konusunda her geçen gün yeni kullanıcı deneyimleri ve bilgiler gelmekte.

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz kullanıcı şikayetleri aslında tüm akıllı telefon kullanan kullanıcıların ortak sorunu olmakta. Marka, model, işletim sistemi farketmeksizin tüm kullanıcıların istediği en büyük değişim şarj sürelerinin uzatılması konusundaydı. Aslına bakarsanız bu konuda Android‘in üzerine düşeni yapsa da telefon, model, uygulama, kullanım şekli ve marka konuları şarj sürelerini büyük oranda değiştirmektedir. Yapılan test ile bu duruma bir kez daha şahit olmuş durumdayız.

lollitest1lollitest2

Bir çok kullanım alanına göre yapılan testler açık şekilde Lollipop‘un performansını ortaya koymasa da yine de Lollipop ile ilk kez tanışacak kişiler için bilgi kaynağı niteliğinde. Testin galibi ise Samsung olarak görülmekte. Lollipop’un çeşitli marka ve cihazlarda değişiklik göstermesini tamamen üreticilere bağlayan testi yapan kişilere göre bu konuda en üstün performansı Samsung göstermekte. Özellikle konuşma süresi ve internet kullanımı büyük merak konusuydu. Test sonuçlarına göre video oynatma, internet, konuşma süresi ve dayanıklılık konusunda Samsung liderliği sadece bir kez HTC‘ye kaptırmakta. Nexus‘un ise ne yazık ki bu testte hiç bir başarısı yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz