Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger’ın Bilinmeyen Özelliği İle Arkadaşlarınızı Şaşırtın!

Facebook Messenger’ın Bilinmeyen Özelliği İle Arkadaşlarınızı Şaşırtın!

Facebook’un Messenger uygulamasının içine koyduğu oyun eminim herkesi hayretler içinde bırakacak kadar muhteşem. İlk duyduğum andan itibaren hemen arkadaşlarıma bunu paylaşmak için sabırsızlandığım bir oyun oldu. Facebook Messenger Chess yani Türkçe olarak satranç oyunu olarak bildiğimiz zekaya dayanan ve sırayla oynanarak rakibi mat etmeye çalıştığımız oyun meğerse Messenger’ın içinde gizli olarak bizim bulmamız için bekliyormuş.

Kısaca oyunun nasıl oynanması gerektiğine değinecek olursak. Messenger’dan şaşırtmak için seçtiğiniz arkadaşınıza @fbchess play yazmanızın ardından ekrana bir satranç oyunu beliriyor. İlk hamle yapma şansı arkadaşınıza verilmiş ve maalesef sürükle bırak mantığı ile taşları hareket ettiremiyoruz. Bunun için kullanmanız gereken önemli kodlar var bunları sizinle paylaşacak olursak; piyonu hareket ettirmek için @fbchess p yazıp hareket ettirmek istediğiniz bölgeye ait kodu girmeniz gerekiyor. Buna örnek vermek istersek @fbchess pe4 komutunu kullanabiliriz. . Diğer taşlar için seçilen kodlar ise vezir için Q, şah için K, fil için B, at için N ve kale için R harflerini yazmanız gerekiyor.

Fakat oyunuz biz yapmış olsaydık kesinlikle dokunmatik ekranın nimetlerini kullanır sürükle bırak mantığını kullanmak isterdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz