Ana Sayfa Android Android İnternet Hızı Arttırma

Android İnternet Hızı Arttırma

İşte Size Android cihazlarda internet hızını arttıran 8 uygulama

Aynı ev içerisinde bulunan ve aynı interneti kullanan bilgisayarlar, akıllı telefonlar ya da televizyon gibi cihazlar internet hızını çok yüksek boyutlarda azaltmaktadır. Bir de kablosuz internetinizi ortak ağ yardımıyla komşularınız ile de paylaşıyorsanız bu hız da düşer.

Her şeyden önce telefonunuzun halihazırdaki internet hızını ölçün. Bunun için Speedcheck sitesini güvenle kullanabilirsiniz. Telefonunuzun hızını ölçmenin size faydası kullandığınız internet hızının halihazırda olması gereken düzeyde olup olmadığını göstermesi olacaktır. Kullandığınız tarifeye göre daha yavaş bir internete sahipseniz bunu arttırmak için aşağıda yer alan programlar daha çok işinize yarayacaktır.

Wi-fi ağa bağlanmasanız bile, internet paketi ve cihaz türü farketmeksizin, nerede olursanız olun data tüketiminizi de bu uygulamalar sayesinde azaltmanız mümkün.

Internet Booster & Optimizer

internet-booster&optimizer

Akıllı telefonlar içerisinde data kullanma zorunluluğu olan yüzlerce uygulama barındırabilir, bu uygulamalar telefonunuzun internetini kullanırken tarayıcınızda rahatça gezmeniz imkansız bir hale gelir. Fakat Internet Booster & Optimizer tüm arka planda çalışan ve internetinizi kullanan uygulamaları geçici bir süre için duraklatarak tarayıcınızı ön plana çıkartır. Bu da surf ya da download işlemleri için daha yüksek bağlantı hızı anlamına gelir.
Bununla beraber Android cihazınızın RAM’ini, hafıza ön belleğinizi temizler ve DNS’nizi günceller.
Bu işlemler de internet hızını arttıran diğer etkenlerdir.

Faster Internet 2X

faster-internet-2x

İki kat daha hızlı internet deneyimi vaat eden bu uygulama Türkiye’de ve birçok dünya ülkesindeki 3G bağlantı hızını arttırır, bazı gelişmiş ülkelerdeki 4G bağlantılı cihazlara da daha fazla hücresel ağ desteği sunar. Özel bir programlama diliyle hazırlandığı için Android cihazınız root edilmiş de olsa, edilmemiş de olsa sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Reklamlı sürümü ücretsiz olmasına rağmen, ek bir ücret ile reklamları devre dışı bırakabilirsiniz.

Internet Speed Booster

3G Speed Booster

Internet Speed Booster minimal teması ve ara yüzü ile kullanımı son derece kolay bir internet hızlandırma uygulamasıdır. Sahip olduğu benzersiz bağlantı algoritması ile tek bir tuşa dokunarak root edilmiş ya da edilmemiş telefonlarınızdaki interneti iki katına kadar hızlandırmanız mümkün.

Internet Booster ( Root )

internet-booster-root

Internet Booser (Root) veri bağlantınızı hızlandırmak ve kullanımınıza daha fazla data açabilmek için farklı bir yöntem kullanır. Temel olarak ROM sistem konfigürasyonunuzu optimum seviyede düzenler ve böylelikle %40 ile %70 arasında daha hızlı bir internet vaat eder.
Fakat sadece Root edilmiş cihazlarda çalışmaktadır. Çünkü görevini yerine getirebilmesi için Super User ayrıcalıklarından yararlanabilmesi gerekli.

Free Internet Speed Booster

Free Internet Speed Booster

Eğer 3G ya da wi-fi bağlantılı cihazınızda yavaş bağlantı problemi yaşıyorsanız Free Internet Speed Booster sizi bu dertten kurtarabilir. Çünkü bağlantınızı yavaşlatan pingleri engeller, gereksiz ve kullanılmayan arkaplan uygulamalarını sonlandırır ve paralel ağlar arasındaki dengeyi düzenler. Ayrıca kullanabilmek için cihazınızı Root etmek zorunda da değilsiniz.

Internet Speed Booster 3G-4G

Internet Speed Booster 3G-4G

Bu Android uygulaması mobil tarayıcılarda daha hızlı yüklenen siteler ve videolar vaat eder. Gezinm hızınızı da yaklaşık %35 oranında arttırabilmektedir. Root edilmiş ya da edilmemiş telefonlarda sorunsuz çalışan bu uygulamanın temel sistemi internet dağılımını düzenlemesidir.

Internet Speed Master

internet speed master

Tüm dünyada sahip olduğu bir milyondan fazla indirmeyle Internet Speed Master lider konumdadır. Uygulama sistem dosyaları üzerinde düzenlemeler yaparak TCP/IP ayarlarını değiştirir ve böylelikle daha hızlı bir interneti garanti eder. Bütün ROM tiplerine uyumludur ve her Android cihazda sorunsuzca kullanılabilir.

Internet Booster & Optimizer

internet-booster&optimizer

3G Speed Booster 3g bağlantı hızınızı yükselten çok küçük boyutlu bir uygulamadır. Görevi de diğer birçoğu gibi arkaplan üzerinde çalışan ve yüksek data ile internet kullanan uygulamaları kapatmaktır. 3G Speed Booster ilk olarak tüm cihazınızı tarar ve tarayıcınızı açtığınızda diğer uygulamaları devre dışı bırakır. Bu da 2 kat daha güçlü 3G bağlantı hızı anlamına gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz