Ana Sayfa Güvenlik Bozulan iPhone’da veriler nasıl kurtarılır?

Bozulan iPhone’da veriler nasıl kurtarılır?

Bozulan iPhone’da veri Kurtarma?

Herhangi bir şekilde iPhone cihazınızı kırmış ya da çaldırmış olabilirsiniz. Belki de IOS güncellemeleri sırasında yapmış olduğunuz bir yanlıştan ötürü cihazınız açılmıyor. Böyle bir durumda rehberinize ulaşabilmeniz imkansız gibi görünebilir. Fakat uzun yıllar boyunca telefonunuzda sakladığınız önemli kişilerin telefonlarını tek bir hata nedeniyle kaybetmeniz gerekmiyor.

iPhone’da rehber neden silinir?

● IOS sistem yükseltmesi ya da düşürmesi sırasında yapılan hata. Örneğin IOS 7’den 8’e geçerken ya da IOS 8’den 7’ye düşerken oluşabilir.
● Apple kısıtlamalarından kurtulabilmek için jailbreak işlemi yapmak
● Kırılması, çalınması ya da kaybolması.
● Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak.

Gibi işlemler sadece rehberinizi yok etmekle kalmaz, diğer tüm verilerinizi de yok eder.
Eğer yukarıda belirtilen sebeplerden ötürü iPhone cihazınızdaki rehber’e ve diğer verilere erişemiyorsanız iTunes uygulamasından geri alabilir ya da sıfırlayabilirsiniz.
Eğer geri alırsanız, cihazınızdaki tüm veriler geri gelir, fakat sıfırlarsanız sanki yeni satın almış gibi bir içeriğe sahip olur.
Herhangi bir kötü duruma karşı verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız belli aralıklarda cihazınızı bilgisayarınıza bağlamalı ve iTunes ile senkronize etmeli, yani yedeklemelisiniz.

Eğer daha önceden cihazınızı iTunes ile eşleştirdiyseniz zaten otomatikman bir geri yükleme noktası oluşmuştur. Böyle bir durumda kesinlikle RESTORE SEÇENEĞİNİ SEÇMEMELİSİNİZ. Çünkü bu yedek olmasına rağmen her şeyin silinmesi ve telefonunuzun rehber, fotoğraflar, videolar, SMS’ler de dahil hiçbir şey olmadan açılması anlamına gelir.
Yani yapmanız gereken RESTORE SEÇENEĞİNİ SEÇMEKTİR. Böylelikle cihazınız eski bir tarihe geri yüklenir.

iPhone nasıl restore edilir?

Eğer veri kaybına uğramadan cihazınızı eski bir tarihe yüklemek istiyorsanız, bunun en iyi yolu 3. taraf bir yazılım kullanmaktır. Bu yazılımların içerisinde “iPhone Backup Extractor” isimli yazılım herkesin ve her Apple cihazın işini rahatlıkla görecektir.

iTunes üzerindeki yedekleri kolay bir şekilde Apple cep telefonunuza ya da tabletinize yükleyen bu uygulama Mac ve Windows bilgisayarlar için kullanılabilir durumda.

Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak bu linkten son sürümünü ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirmeniz gerekmekte.

Kurulumu tamamlamanızın ardından uygulama bilgisayarınızı tarayacak ve en son yedekleri yükleyebilmek için tespit edecek. Fakat doğru tanımlama için iTunes yedek dosyanızı değiştirmediğiniz den emin olmalısınız. Eğer değişiklik yaptıysanız yeni klasör yolunu doğru olarak girmelisiniz.

Zaten uygulamayı bir kere çalıştırdığınızda ve Apple cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda “iPhone Backup Extractor” sizin için her şeyi halledecektir. Geri kazanabileceğiniz rehber, fotoğraf, video ve dosya sayısı ekranda gösterilir. Size düşen tek görev ise geri yükle butonuna basmak.

3 YORUMLAR

  1. Hocam iphone6 cami kırık ekranı görünmüyor hiç tık yok itunes e baglayinca erişimi izin ver geliyor
    Ama tiklayamiyorum iPhone bul programı kaptmam lazım ancak kapatirsam garanti ye giriyor nasıl kapatabilirim ? Yardımcı olursunuz ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz