Ana Sayfa Mobil Fizy Gün Yüzüne Çıkıyor

Fizy Gün Yüzüne Çıkıyor

Fizy, Türk yapımı Youtube databasesini kullanarak kolayca müzik dinleten bir platformdur. Yaygınlaşması ve popüler olması ise ülkemizde yaşanan Youtube yasaklamasına dayanmaktadır.

İnternet üzerinden müzik dinleme zevkini insanların elinden alan siyasi otoritenin yaptırımına karşılık bu yöntemi tercih eden kullanıcılar kolay arayüze sahip Fizy ile diledikleri müziği dinledi. Bu yakaladığı çıkış ile adından sıkça söz ettiren site kısa zamanda büyük şirketlerin ve yatırımcıların dikkatini çekmekte başarılı oldu ve Türkcell tarfından satın alındı.

Uzun süredir ortalarda görünmeyen site tam unutulmaya yüz tutmuştu ki Türkcell‘in yaptığı bir güncelleme ile iOS ve Android kullanıcıları tarafından kolayca ulaşılabilir bir hale getirildi. Çalışma sistemi olarak oldukça kolay bir yapıya sahip olan sitenin hakkında bir çok dedikodu çıkmıştı. Bunlardan en çok akılda kalanı ise Google‘ın siteye talip olması haberiydi. Google ve Türkcell kıyaslamasına girildiğinde Google’ın inkar edilemez bir üstünlüğü olduğunu söylemek pek zor olmasa gerek. Bu sebeple satışı kızdırma amaçlı bir haber olduğu da söylenmişti.

Tüm bunların yanı sıra kullanıcıların sistem üzerinde geliştirilmeye gidilmesi yönündeki talepleri ve bu talepler arasında en çok playlist özelliği bulunmaktaydı. Yine dünyaca ünlü bir şirket olan Coca-Cola sponsorluğu ile bu özelliği bünyesine katan şirketin geçmişine baktığımızda her hareketinde bir devi uyandırmış olması dikkatlerden kaçmamaktadır.

turkcell-müzik-fizy-651x385 (1)

Onlarca müzik uygulamasına rağmen elindeki altın yumurtlayan tavuğu saklayan Türkcell’in aklı başına biraz geç gelmiş olsa da iOS ve Android kullanıcıları için Fizy uygulamasını vitrine koyması mobil cihazlarda müzik dinleme sektörünün biraz daha kızışacağına işaret olabilir. Unutulmamalıdır ki rekabet olan yerde daha kaliteli üretimler ve projeler çıkmaktadır.

1 Yorum

  1. Yıllar öncesinde ilk defa fizy i öğrendiğimde kullanmaya başlamıştım ve inanır mısınız hala kullanıyorum 🙂 nedense bana çok sade ve etkili geliyor. Fizy nin sitesine giriş yapınca milyonlarca şarkıya tek bir tıkla ulaşabiliyorum. Dinlemek istediğim her şeyi arayıp bulup tek tıkla dinleyebiliyorum. Bu gerçekten müthiş bir şey 🙂 Kesinlikle ama kesinlikle herkes bir defa fizy i deneyip görmeli. Benim sık kullanılarlar arasında google ve facebook tan sonra 3. sırayı fizy alıyor 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz