Ana Sayfa İncelemeler HTC One M9 vs Samsung Galaxy S6

HTC One M9 vs Samsung Galaxy S6

Akıllı telefon sektöründe adından sıkça söz ettiren iki büyük şirketin bombaları daha gün yüzüne çıkmadan dedikodular üzerinden bir değerlendirme yaptık. HTC One M9 ile Samsung Galaxy S6 karşılaştırmasında hangisi çıktığı anda piyasayı sallayacak ? Bakalım…

Tam olarak satranç oyununa benzeyen sektör üzerinde dev şirketlerin yaptığı hamleler git gide kullanıcının kafasını karıştırmakta. Apple’ın iPhone 6 ve 6S hamlesinden sonra kullanıcılardan “bu cihaz zirve” yorumu gelmişti fakat bu olumlu yorumlar kısa sürede şikayete dönüşüp pişmanlık yaratmıştı. Bu olayların üzerine gözler Android cephesine çevrilmişti ve bu alada lider iki şirketten gelecek hamleler oldukça önem taşımaktaydı. HTC ve Samsung çıkaracağı telefonlar ile iOS’a karşı şah-mat diyebilecek mi ?

İşlemci Karşılaştırması

HTC, işlemci olarak Snapdragon 810 çipsetin beraberinde dört çekirdekli 1.5 GHz Cortex-A53 ile yine dört çekirdekli 2 GHz Cortex-A57 tercihi ile güçlü bir 8 çekirdek deneyimi sunmaya çalışırken Samsung, Exynos 7420 çipsetin yanında dört çekirdek 1.3 Cortex-A53 ile dört çekirdek 1.9 GHz Cortex-A57 tercih edecek.

Kamera Karşılaştırması

HTC 20 MP büyük mercek bir kamera tercih ederken Samsung 16 MP ile standart huyunun üzerine çıkmamakta. Ön kamerada Fair-Play bir rekabet isteyen üreticiler 5 MP selfie odaklı kamera tercih edecek.

Tasarım Karşılaştırması

HTC zaten lider olduğu bu kategoride bir yenilik yapmazken bu sefer Samsung’un plastik aşkından vazgeçmesi ve metale yönelmesi beklenmekte.

htc samsung

Görüldüğü üzere üreticiler işlemci ve arka kamera dışında hemen hemen yakın özelliklerle karşımıza gelecek gibi görünmekte. Kafaları karıştıran tek konu ise işlemci konusunda. Yapılan testlerde Samsung’un tercihi Exynos bir adım önde gibi görünse de arayüz ve diğer etkenlerin işlemciyi ne kadar yoracağı ve ne derece yüksek performans göstereceği telefonlar çıkmadan bilinmeyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz