Ana Sayfa Mobil Detayları İle iPhone 6S

Detayları İle iPhone 6S

Her sene olduğu gibi bu sene de yılın en merak edilen teknoloji ürünü Apple cephesinden gelmektedir. Her yaptığı yenilik ve geliştirme ile olay olan Apple’ın son bombası iPhone 6S detayları ile belli oldu.

iPhone kullanıcılarının bildiği gibi özellik bakımından diğer telefonlardan daha düşük seviyede çıkarılan iPhone serisi stabilite ve sağlamlık bakımından bu alanda liderliğini korumakta. Bu yazımızda çok merak edilen iPhone 6S özellikleri ve iPhone 6S fiyatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Genel başlıklar halinde konu alacağımız fakat unutmamak gerekir ki bu bilgiler yatırımcılar tarafından bilinen özelliklerdir. Apple henüz bu konuda bir açıklama yapmamakla birlikte her sene olduğu gibi yatırımcılar tarafından gün yüzüne çıkarılan bilgilerin doğruluk payı oldukça yüksektir.

Dokunmatik Ekran Konusunda Geliştirme

iPhone 6S’te karşımıza çıkan ilk özellik dokunmatik ekran konusunda. Halk arasında ” dokunmatik mi?  basmatik mi? ” diye dalga konusu olan durum ikisinin sentezi ile yepyeni bir boyut kazanmaktadır. Basınç hassasiyeti ile ekrana dokunmaz ve basmanız arasındaki farkı çeşitli uygulama ve oyunlarda kullanabileceksiniz.

iPhone 6 hakkında gelen en büyük şikayetlerden birisi ekran konusundayken Apple’ın bu konuya duyarsız kalması ayrı bir konu fakat teknolojide sürekli gelişimi vizyon edinmiş şirketin bu çizgide devam etmesi ise gelen eleştirilere önem vermediğinin kanıtı. Ki bu davranış Apple’ın karakteristik özelliklerinde var olan bir durum.

Hızlandırma

iPhone 6’da  LPDDR3 ram kullanan firma 6S’te kullanıcılarına daha hızlı bir deneyim yaşatmak için 2 Gb ve  LPDDR4 ram tercih etmekte. Mobil sektöründe diğer işletim sistemlerininde LPDDR4 Ram kullanması, LPDDR3 ramlerin tarih olduğunu anlatmakta.

İşlemcide Yükseliş

İphone 6’da A8 işlemci kullanan Apple, %35 enerji tasarrufu ve %25 performans artışı sağlayacak A9 işlemciye yer verdiği belirtilmekte. Ayrıca boyut olarak küçültülen işlemci, kullanıcıların şarj sorununa çare olmasını sağlayabilir. Genişleyen alan ile pil konusunda iyileştirme yapması düşünülen Apple’ın bu konudaki tavrı merak konusu.

Düşük Ama Etkili Kamera

Günümüz telefon teknolojisi 20 MP gibi yüksek değerlerde seyrederken Apple iPhone 6S’te 10 MP kameraya yer vermektedir. Bu konuda gelecek olan ilk tepkiler Apple’ın gelişen teknolojinin ne denli gerisinde kaldığı yönünde olsa da yazılımsal ve kalite açısından oldukça yüksek performans vermesi hedeflenen  çift lensli Sony CMOS sensörü kullanılacak. Ayrıca Optik Zoom özelliğini de aktif etmeyi düşünen Apple’ın kamera konusundaki tutumu ve kalitesi yeteneğin sayılarda değil yazılımda olduğunu göstermektedir.

iphone6concept_2982237b

Fiyat konusunda kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte ne yazık ki piyasanın oldukça üstünde bir fiyat biçen Apple, iPhone 6S fiyatında da eklediği özelliklerin acısını kullanıcılarından çıkaracak gibi görünüyor. iPhone 6’dan ucuz olması beklenmeyen iPhone 6S konusunda ne Apple ne de yatırımcılar tarafından açıklama gelmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz