Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook’tan Sticker Özelliği

Facebook’tan Sticker Özelliği

Sosyal medyanın devi olarak görülen ve hayatımızın her anında neredeyse aktif olarak kullandığımız uluslararası bir başarı yakalamış şirket Facebook’tan kullanıcılarına yeni bir özellik.

İlk olarak Facebook Messenger kullanıcıları için çıkartılan bu özelliğin çok beğenilmesi üzerine kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda Facebook, sticker özelliğini fotoğraflarada getirdi.  Mobil cihazınızda bulunan Facebook uygulaması ile yüklediğiniz fotoğraflara bir birinden eğlenceli stickerlar ekleyebilir ve farkınızı bu şekilde gösterebilirsiniz. Stickerlar içerisinde ne olacağını merak eden kullanıcılar için üzücü bir haberimiz var. Şuan için geniş bir yelpaze bulunmamakta. Facebook’ta Power Rangers, Candy Crush, Cehennem Melekleri, Cut the Rope, Lego ve Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg’in köpeği olan Beast gibi stickerlar bulunmaktadır. Bu seçeneklerin ne zaman artacağı veya kendimize ait sticker oluşturup oluşturamayacağımız ise şuan konuşulmamakta.

Daha önceki yazılarımızda çok kez belirttiğimiz gibi yenilik her zaman şart. Özellikle kullanıcı isteklerinin değerlendirilip uygulanması ise işin içine derin anlamlar katacak ve bağlayıcı bir etken oluşturacaktır. Sosyal medya kategorisi şu an için internetin ve şirketlerin en çok rekabet ettiği bir alan konumunda. Bu rekabeti kızıştıran durum ise yavaş yavaş sosyal ağların birbirlerinin özelliklerini taklit etmesi, geliştirerek kendi sistemlerine entegre etmesi ve birbirlerini yasaklamayıp kendi sistemleri üzerinde şans tanımaları ile kullanıcıya verdikleri kolaylık ile hat safhalara tırmanmaktadır.

basliksiz-1-1424421186

Tasarımsal olarak bir çok değişikliğe giden fakat yazılımsal alanda – reklam amacı taşıyanlar hariç – pek bir iyileştirme yapmayan Facebook’un böyle bir gelişmeyi neden hayata geçirdiğini şahsen bilemiyoruz. Fotoğraflara eklenen filtreler görsellik açısından daha çok şey katarken ( Instagram ) ekleyeceğimiz saçma stickerlar hiç bir işe yaramayacaktır. Şahsi görüşüm olarak, zaman kaybı.

1 Yorum

  1. İlk çıktığında fotoğraflara etiketlenme olayı da insanların hoşuna gitmişti ama daha sonra iş çığırından çıkmıştı ha bire saçma fotoğraflara etiketlenme vs. Ondan önce de Timeline profiline mesela insanlar kızmıştı sonradan alıştı. Bu yeni yenilikte çok anlamsız bir şeye benziyor ama diğerleri gibi önce beğenilecek, sonra insanları mızmızlatacak daha sonra da unutulup gidecek türden gereksiz bir şeye benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz