Ana Sayfa Donanım Fiber Optik Ürünler Nelerdir?

Fiber Optik Ürünler Nelerdir?

Fiber optik ürünler, yüksek ve hızlı veri aktarımı için standart olarak bakırın yerini alan bir teknolojidir.

Fiber optik kablolar, insan saçı çapını geçmeyen, saf camdan üretilmiş ve veri akımını ışık hızında ileten ince ipliklerdir.

Katmanlar

Fiber optik ürünler; çekirdek, kaplama ve tampon dış kaplamadan oluşur.

Çekirdek, ışığın geçtiği ince cam merkezi yapıdır. Kaplama, çekirdeği çevreleyerek kendisine çarpan ışığı tekrar çekirdeğe yönlendirir. Dış tampon kaplama, fiber optiği dış etkenlerden korur.

Fiber Optik Kablolar

Fiber optik kablo, demetler halinde düzenlenir, ışık sinyallerini uzun mesafelerde iletmek için kullanılırlar. Bu kablolar, daha az sinyal kaybı ve elektromanyetik dalgalara olanak verir. En yaygın kullanım alanı internettir. Hükümetler ordudaki teknolojilerinde ve iletişimde veri akışını bu kablolarla yaparlar.

Fiber Optik Test Cihazları ve Kitleri

Fiber test cihazları, güç kaybının doğru şekilde ölçülmesine, fiber kırılmalarını ve bükülme kayıplarını tespit edilmesine yarar.

Fiber Optik Sonlandırma Kitleri, Ayırıcılar

Fiber optik alet, donanım, fiber optik ayırıcılar, füzyon birleştiriciler, fiber sıyırıcılar sonlandırma yapmak için gerekli olan her şeye sahip tek bir kit içerir.

Fiber Optik Muhafazalar

Fiber kablolar bir yerde sonlandırılmalıdır. Sonlandırılan yerde fiber kablolarının toplanıp, korunması görevini yaparlar.

Fiber Optik Yama Panelleri

Bu optik paneller ve adaptörler ile fiber optik kabloları muhafazalara bağlanır.

Fiber Optik Kablo Yönlendirme Sistemleri

Fiber optik kabloların daha kontrollü çalışmasına olanak verir.

Tüm bu ürünler ve daha fazla uygun fiyatlı fiber, server, network ve memory ürünleri hakkında bilgi ve fiyat almak için Vardata sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://vardata.com.tr/ikinci-el-fiber-urunleri/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz