Ana Sayfa İncelemeler Replika Telefonların Zararları

Replika Telefonların Zararları

Yüksek özellikli son çıkan telefonların ücretlerinin orta ve düşük gelirli kesimler tarafından satın alınamaması sebebiyle kullanımı oldukça çoğalan çakma telefonların yani nam-ı değer replika telefonların neden tercih edilmemesi konusunda bir kaç küçük ipucu paylaşacağız.

Replika telefonlar internet veya bazı uydu yayınlarında birinci kalite gibi etiketler ile satılsa da yan sanayi ürünlerinin kullanımı kalitesizlik gerçeğini gözler önüne sermektedir. Kolayca bulabileceğiniz bu cihazlar orjinalinin görünüm itibari ile birebir aynısı olsa da özellikler ve kalite bakımından uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. Kullanılan parçaların kalitesizliği ise cihazların ömrünü oldukça kısaltmaktadır.

Üretimi sırasında zararlı maddeler kullanılan bu cihazlar maddi yönden uygun olarak görünse de sağlık yönünden oldukça tehlikelidir. Örneğin plastik kasaya sahip olan cihazların plastik kısımları tamamen çöplerin yeniden değerlendirilmesi yöntemi ile elde edilmektedir. Bu durum ise kanserojen etkilere gebe olmaktadır. Aynı zamanda en önemli ve sıkça karşılaşılan bir durum olarak batarya patlamalarını da örnek gösterebiliriz. Bu konuda çıkan haberleri araştırdığımızda replika yani çakma cihazların genelinde batarya şişme ve patlama sorununu görebilmekteyiz. Bu patlamalar sonucu ciddi yaralanmalar ve kalıcı hasarlara rastlanmaktadır.

batarya-patlaması

Dış görünüm ve fiziksel özellikleri bir kenara bırakırsak telefonların yapımında her hangi bir kontrol mekanizması devreye girmediği için uluslararası standartta belirlenmiş sar değerlerinin dışında değerlere rastlanmakta. Sar değerinin olması gerekenden daha yüksek olması ise vücudunuza yayılan radyasyonun size normalden daha fazla bir hasar verdiğini bilmenizde fayda var. Kısacası kanallarda birinci sınıf sıfatıyla kampanyalar ile satılan cihazların hem kullanım ömrü az olmakta hemde sağlıksal açıdan büyük tehlikelere yol açmaktadır.

8 YORUMLAR

 1. Replika telefonlar ile ilgili olarak bir kaç noktaya değineceğim.
  Evet fiyatlar ucuz birbirine benzer telefonlar da üretiliyor. Ve alıyoruz.
  Ancak gel gör ki ilk zamanlar farkına varamıyoruz ancak zaman geçtikçe telefonunun elimizden eriye eriye gittiğini görebiliyoruz..
  Bizzat kendim iphone 4 replika aldım. Yalan değil bir sene kullandım ancak. Gün geçtikçe yavaşlamalar, ekran donmaları, dokunmatiğin hassaslığının bozulması gibi bir çok problemle karşılaşabiliyorsunuz.
  Ve en önemlisi kalitesiz bataryalar üretiliyor replika telefonlar için. Hem yaydığı radyasyon ve de aşırı ısınmalardan dolayı patlamalar meydana gelebiliyor.
  Siz siz olun ne paranızı ne de sağlığınız çöpe atmayın. Orjinal telefon alın.

 2. Replika telefonlardaki en büyük sıkıntı aslında SAR değeridir. Normal olması gereken değerlerin 2 yada 3 katında olması ilerleyen dönemlerde, geri gelmeyecek çok ciddi sorunlara neden olacaktır.
  Bu tür konularda SAR değerlerinin ve zararlarının anlatıldığı bilgilendirmeler yapılması ve yanmış telefon yerine, radyasyondan zarar görmüş fiziki bir görselin paylaşılması durumun ciddiyetini daha da göz önüne serecektir.

 3. Replika telefonlarının zaten kullanılabilir bir yanı yok iken birde sağlığa bu kadar zararlı olduğunu görüyoruz. Gün içerisinde telefonu %100 dolu şarjdan alıyoruz. Daha evden çıkamadan %90 a düşüyor. Yine de ucuz olduğu için ben de almayı düşündüm, ama bu batarya patlaması mevzusu beni korkuttu.

 4. Bu sar değeri muhabbeti çok önemli, adamın çocuğu olmaz mazallah, gerek yok 1 2 fazla verilir adam akıllı telefon alınır, bu replika telefonlar satın alındığında, kutudan farklı telefonların şarj aletleri ve kulaklığının çıkmasıda cabası, hiç gerek yok, parası olmayanda bütçesine uygun düzgün bir telefon alsın

 5. Ben s5 replika aldım.Piyasada 4 kalite s5 replika var.Ben 2. kalitesini adım.Sar değerini bilmem ama telefon çok hızlı.Tüm özellikleri hemen hemen aynı.İnternette sorun çıkarmıyor.Kamerası düşük bunu bilerek alın.En çok sorun ise bataryada yaklaşık 4 saat gidiyor.Batarya bitince telefon kapanıyor.Eğer orjinal batarya uyarsa bu sorun hallolur diye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz