Ana Sayfa Mobil Galaxy S7 ve Note 5 Nasıl Olacak?

Galaxy S7 ve Note 5 Nasıl Olacak?

Samsung’un  amiral gemisi S6‘da yaptığı tasarımsal devrimin acaba devamı gelecek mi? Kore kaynaklarından edinilen son bilgilere göre yeni Samsung’larda ne gibi değişiklikler olacak? Tüm bu soruların cevabını edindiğimiz bilgiler çerçevesinde vermeye çalışacağız.

Bilindiği üzere Samsung S6 ve S6 Edge’de büyük bir yenilik yaparak kavisli ekranlara yer vermişti. Üzerine bir çok kez yazıldı çizildi. Bu kavisli ekranların kullanışlı olup olmaması bir yana kullanıcıların bu ekranları ne derece tercih edeceği de büyük merak konusuydu. Neyse ki Samsung aldığı riskin sonucunu olumlu tepkiler ile ödüllendirdi. Peki alınan bu risk serinin yeni cihazlarında da devamlılık sağlayacak mı ?

Kore menşeili ETNews‘in ortaya attığı iddiaya göre Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S7‘de de kavisli ekran tercihinden yana olacak. Hatta Samsung bu girişimini bir tık ileriye götürerek üst seviye telefonlarda olduğu gibi orta segment cihazlarında da devam ettirecek. Ortaya atılan iddiaya göre bu durumun sebebi kavisli ekran ile gelen cihazların fiyatının pahalı olması ve orta segment kullanıcılarında bu teknolojiden faydalanmak istemesi.

Samsung böyle bir girişimde bulunursa akıllı telefon pazarındaki yerini her açıdan sağlamlaştırabilir. Tamamen farklı bir tasarım ve kendini kanıtlamış performansı ile liderliği paylaştığı Apple ile arasındaki çekişmede biraz daha ön plana çıkabilir. Kullanıcıların bu gelişime olumlu yönde tepkilerinin devam etmesi ile de önümüzdeki yıllarda karşımıza sadece kavisli ekranlı cihazlar çıkabilir.

Samsung-Galaxy-Note-Edge2[1]

Kavisli ekran kullanılan Note Edge modelinin satış istatistiklerini incelediğimizde başarılı grafik dikkat çekmekte. Aynı dönemde çıkan bir çok cihaza oranla 650 binden fazla satış yapan Note Edge, diğer akıllı telefon üreticilerine yeni teknoloji ve tasarımın sinyallerini vererek bu konuda bir yarış başlatmış gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz