Ana Sayfa Mobil GFX Benchmark’ta LG G4 ve Sony Xperia Z4 ikilisi

GFX Benchmark’ta LG G4 ve Sony Xperia Z4 ikilisi

Daha önceki yazılarımızdan da hatırlayacağınız üzere, AnTuTu Benchmark diye bir testten bahsetmiştik. Genellikle telefonların özelliklerini ölçeler karşılaştırmaya yarayan bu testin aksine GFX Benchmark cihazları grafik performansları ile değerlendirip kıyaslama yapmakta. Her iki testinde ortak amacı kullanıcılara telefonlarının cihazlarının kapasitesini göstermek olduğu aşikar.

Bu ön bilgi ışığında yazımıza devam edecek olursak; özellikleri ve kullanıcı yorumları en çok merak edilen telefonlara baktığımızda liste Huawei Ascend P8, Sony Xperia Z4 ve LG G4 olarak devam etmekte. Bu telefonlardan ikisi yani Sony Xperia Z4 ve LG G4 nihayet GFX testine yakalandı. Bu testle birlikte cihazların iç donanımı tam anlamıyla gözler önüne serilmiş oldu.

Son dönemde cihazların birbiri ile kıyasıya rekabeti ve Full HD ekranların getirdiği bir takım sorumluluklar ile AnTuTu testlerinin yanı sıra GFX testleri de oldukça önem kazanmakta. Kullanıcılar tercih edecekleri cihazın önce performansına sonra da grafik performansına bakmakta. Ortaya çıkan iki görsel üzerinde her şey açıkça mevcut aslında.

xperia z4

İlk olarak karşımıza E6553 kod adlı Xperia Z4 çıkmakta.Qualcomm Snapdragon 810 ile donatılan cihaz 5.1 inç Full HD bir ekrana sahip.

lg g4

 

İkinci olarak ise kötü anlamda sürpriz yapan LG G4 ile karşılaşıyoruz. 5.5 inç 2K ekrana sahip olan cihazın Hexa-Core diğer adı ile 6 çekirdekli işlemci ile geleceği kesinleşti. Qualcomm Snapdragon 808 ile donatılan cihazda neden böyle bir tercih yapıldığı ise bilinmemekte. Çünkü otoritelere göre Snapdragon 810 daha güçlü bir işlemci.

GFXBench

Yukarıdaki tabloyu incelediğimizde ise oldukça ilginç sonuçlar yer almakta. Xperia Z4 ikinciliğe oynarken haftalarca üzerinde konuşulan Galaxy S6 Edge gibi fahiş fiyatlara satılan telefonlar listenin epeyce altında kalmakta. LG G4 ise sondan üçüncü olarak bekleyenlerini üzecek gibi görünmekte. 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak olan resmi lansmanda LG G4’ün işlemci konusu tam olarak kesinleşecek. Umarız mantıklı bir hareket ile bu işlemciden vazgeçerler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz