Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger’da Yeni Dönem

Facebook Messenger’da Yeni Dönem

Adından son günlerde yaptığı yenilikler ile sıkça söz ettiren Mark Zuckerberg ve dolayısı ile Facebook, F8 konferansında Facebook Messenger için bir takım yenilikleri duyurmuştu. Bu yenilikler ile mesajlaşma alanında önemli yol alan şirket son olarak Facebook Messenger’ı Web’e taşıdı.

Önce satın aldığı Whatsapp’ın webe taşınması sonrasında ise Facebook Messenger’ın webe taşınması ile internet üzerinde büyük söz sahibi olan ve olmaya devam eden Zuckerberg, Whatsapp ve Facebook gibi iletişim araçlarını mümkün olduğunda yaygın kullanım alanına sunmakta oldukça kararlı gibi görünmekte.

Facebook Messenger’ın kullanılması için öncelikle bir Facebook hesabı olması şartı hala bulunmakta fakat artık Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile konuşmak için Facebook’a girmenize gerek kalmayacak. Yayılması ile eski tip anlık mesajlaşma sistemini yani en çok kullanılan MSN Messenger’i bitiren şirket internet üzerinden mesajlaşma sistemine yeni bir boyut kazandırmıştı. Diğer bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ı da bünyesine dahil eden şirket bu alanda oldukça büyük bir söz hakkına sahipti. Hem Whatsapp hemde Facebook Messengerın bilgisayar üzerinden tarayıcılarla girişinin açılması üzerine daha geniş kitlelere yayılacağı şüphesiz ama önce MSN’i bitirip internete farklı bir işleyiş getiren şirketin tekrardan eski usül anlık mesajlaşma sistemine dönmesi de biraz düşündürücü.

nuevo-diseño-facebook-ingles

Facebook yavaş yavaş sosyal sitesinden büyük bir platform’a dönüşmekte. Video paylaşım konusunda yapılan yeniliklerle beraber büyük bir hareketin geleceğini düşünmek yanlış olmaz. Fakat popüler kültüre de bazen dahil olmak gerekmektedir. Bu sebeple tarayıcı üzerinden Facebook Messenger kullanmak için artık Facebook.com yerine Messenger.com‘a girmeniz gerekmektedir. Messenger şuan farklı bir platformda yer almakta ve aynı zamanda da Facebook üzerinden de kullanılabilir durumda ilerleyen günlerde ayrı ayrı platform haline dönüşür mü bilinmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz