Ana Sayfa Sosyal Medya Üniversiteliler İçin Sosyal Ağ: Scorp

Üniversiteliler İçin Sosyal Ağ: Scorp

Başlıkta da belirttiğimiz gibi üniversiteli kitlenin hedef olarak alındığı bu sosyal ağın bir diğer ve hatta bizim için en önemli kısmı Türk yapımı olması diyebiliriz. Aslında konu edinmemizin sebebi de Türk işi olmasından dolayı. Dilerseniz yeni sosyal ağ Scorp’un anlam ve önemine geçelim…

Son dönemde internet ve teknoloji alanında her ne kadar dünyanın baya bir gerisinde olsak da yavaş yavaş bir açılma göstermekteyiz. Arada sırada üretilen büyük oyunlar, 3D filmler ve internet projeleri ile adımızı sanal ortamda duyurmaya başladığımız şu günlerde dünya üzerinde geniş bir hacme sahip olan sosyal ağlara bir yenisi de Türk üniversite öğrencileri tarafından geldi. 2 üniversiteli arkadaşın ürettiği Scorp projesi bir nevi sosyal videolu sözlük görevi görmekte.

Ekşi sözlük, İnci sözlük ve Uludağ sözlük gibi sözlüklerde takılanlar veya takip edenler oralarda geçen muhabbetleri az çok bilir. Bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse, istediğiniz başlığı ( konuyu ) açıp üzerine istediğiniz kadar yazıp çizebilirsiniz. Bu sözlük mantığına paralel olarak geliştirilen Scorp, işi biraz daha görsele dökmüş durumda. Dilediğiniz konuya videolu bir şekilde yorum yapmanıza olanak sağlayan Scorp‘un en kısa tanımı Vine ile sözlüklerin harmanlanması diyebiliriz.

Sercan Işık ve İzzet Zakuto adında iki üniversite öğrencisinin başlattığı projede 300’den fazla kişinin bulunduğunu da belirterek ciddi bir proje olduğunu anlatmaya çalışıyoruz aslında. Şubat Ayı’nda oluşturulan proje iki aylık bir süreçte 95.000’den fazla indirilme ve 14 – 16 Bin arası günlük aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. 2015 yılı içerisinde büyük başarılar getireceğine inandığımız projenin ismi de scorpion yani akrebin kısaltılmışından gelmekte. Henüz Android ve Windows Phone’da bulunmayan sosyal ağı sadece iPhone kullanıcıları kullanabilmekte.

app

Eğer aklınıza ” Madem Türk işi neden adı yabancı ” gibi bir soru takılıyorsa uluslararası alanda başarı sağlaması düşünülen bir proje olduğu için evrensel dil olan İngilizce kullanılarak isim koyulması bizce mantıklı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz