Ana Sayfa İncelemeler HTC One M9 VS iPhone 6

HTC One M9 VS iPhone 6

Gün içerisinde tanıtılan HTC One M9 ile tüm dünyanın şımarık çocuğu iPhone 6 arasındaki farkları dilimiz döndüğünce anlatmak istedik. Birbirine fiyat bakımından yakın olması beklenen iki telefonun bakalım özellikleri ne derece benzer ? Unutmadan belirtelim ki One M9’un fiyatları kesin olmamakla birlikte yine de iPhone 6’dan ucuz olması beklenmektedir.

MWC 2015 yani Uluslararası Telefon Kongresinde bir çok kesim tarafından büyük ilgi gören HTC One M9‘un ilk başta dikkat çeken özellikleri arasında 20 MP kamerası yer almakta. Snapdragon 810 ile donatılmış cihazın bir diğer artısı ise günlük kullanım ve eğlence amaçlı kullanımlarda kolaylıkla işinizi görecek Dot Wiew kılıfı. Büyük ses getiren ve merakla beklenen One M9’u çok büyük rakipler beklemekte. Bunlar herkesin bildiği veya tahmin edebileceği gibi iPhone ve Samsung. Biz bu yazımızda iPhone 6 16GB ile HTC One M9 karşılaştırmasını fiyat ve performans açısından inceleyeceğiz.

Öncelikle iPhone 6 16 GB Türkiye pazarında 2499 TL  civarında bir etikete sahip ve bir çok kişinin hayallerini süslemekte. HTC One M9 ise bir duyuma göre 2000 TL‘nin üzerinde bir fiyat ile karşımıza çıkacak. Özelliklerine detaylıca göz attığımızda böyle donanımlı bir telefonun orta segment telefon fiyatlarına yakın olması söz konusu olamazdı zaten.

htc vs iphone

İşlemci konusunda sayısal üstünlük ilk bakışta HTC’de gibi görünse de Apple’ın stabil çalışma sisteminin gücünü hepimiz bilmekteyiz. Bu sebeple telefon ele gelip kullanılmadıkça bu daha güçlü diyemeyiz. Ramlere göz attığımızda HTC 3 kat daha üstün. 3 GB Ram ile Apple’ın stabil çalışmasını ve hız faktörünü ortadan kaldırabilir. Ekran ve çözünürlük bazında tabiri caizse Apple’ı tokatlayan HTC, Full HD kalite sunarken 441 ppi ile keyifli bir deneyim sunacak gibi. Batarya olarak 2840 mAh tercih eden HTC, 1800 mAh’lik Apple’ın yine önüne geçmiş görünmekte. Fiziksel özelliklerine göz attığımızda kibarlık mı güç mü sorusuna güç yanıtını veren One M9, 157 gr ve 9.61 mm olarak biraz kaba bir görünüm sunmakta Apple’a nazaran.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz