Ana Sayfa Mobil iPhone’ nenizin Pilini Verimli Kullanma

iPhone’ nenizin Pilini Verimli Kullanma

Tekno Dünya Tekno Plato

Iphone pil ömrünü uzatmanın en kolay yolları

Iphone 6 ve 6+’ın da satışa çıkmasıyla birlikte Apple en çok satılan telefonlar sıralamasında en üste çıkmayı başardı.
Tabi ki bu sıralamasını diğer güçlü rakiplerine kaptırmamak için birçok özellik ve yenilik sunmak zorundaydı.. Ve sundu da.
Rakiplerine göre çok daha güçlü donanım ve yazılıma sahip olan iPhone serisi ile yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yoktur. Eğer telefonunuzun medya özellik ve uygulamalarına biraz da düşkünseniz pil ömrünüzün çok çabuk bitmesi gibi olumsuz bir durumla karşılaşırsınız.
Akıllı telefonların bir özelliği de yüksek işlemciye sahip olmalarından dolayı arka planda uygulama çalıştırabiliyor olmalarıdır. Bu nedenle siz bir uygulamayı kapattığınızı zannederken uygulama arka planda çalışmakta ve pil ömrünüzü çok daha çabuk bitirmektedir.

İphone 6 plus Pil Ömrü

Müziği dinlemeyi azaltın

Eğer akıllı telefonlarınızda müzik dinlemekten vazgeçemiyorsanız sizler için kötü bir haberimiz var..
Pil tüketiminizi minimuma indirebilmek için, telefonunuzun kullanım kapasitesini de azaltmak zorundasınız. Bunun en kolay yolu da müzik dinleme süresini azaltmaktır, bu sayede yaklaşık %35 oranında daha az enerji tüketmiş olacaksınız.
Bu tabi ki hiç müzik dinlemeyeceksiniz anlamına da gelmiyor,fakat hiç değilse pile ihtiyaç duyabileceğiniz zamanlar da müzik dinlemeyi azaltırsanız 1-2 saat daha fazla pil kullanabilirsiniz. Ya da 24 saat müzik dinleme süresi olan, çok küçük boyutlarda mp3 çalarlar tercih edebilirsiniz.

Ekran parlaklığını düşürün

Pil ömrünü uzatmak denilince yapılabilecek en kolay şeylerden birisi de ekran parlaklığını düşürmektir. Evet en güzel görünümün yüksek renkte ve parlaklıkta yakalandığını kabul etmek lazım fakat pil açısından durum pek olumlu değil.
Ekran parlaklığınızı düşürmek için ayarlar sayfanızdan ekran komutlarınızı açın ve seviyeyi istediğiniz derecede düşürün. Hiç değilse orta seviye de tutun ki, %15 oranında daha fazla pil kullanabilesiniz.

Tekno Dünya Tekno Plato

Arka plan hareketlerini kapatın

Iphone 6 ve serisi ile gelen bir yeni özellik de parallax arka plan efektleridir. Yani bu özellik sayesinde telefonunuzun arka planında hareketli resimler oynatabilir, telefonunuzun hareketlerinize görseller ile cevap vermesini sağlayabilirsiniz.

Görsellik dışında hiçbir faydası olmayan bu uygulamayı genel ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

Lokasyon izleme seçeneklerini sınırlayın

Akıllı telefonlar çeşitli uygulamalar için gps yani konum belirleme hizmeti sunarlar. Bu da telefonunuzun dünyanın başka bir yerindeki sunuculara internet aracılığıyla konum bilgisi göndermesine neden olur.

GPS özelliği sayesinde haritaları da kullanabilir ve günlük egzersiz izlemelerinizi yapabilirsiniz.
Eğer telefonunuzun GPS’ini özellikle kullanma ihtiyacınız yoksa kapatabilirsiniz. Bu sayede hem gereksiz internet tüketimini engellemiş, hem de pil ömrünüzü büyük ölçülerde arttırmış olursunuz.
Ayarlar bölümünde bulunan “ konum “ seçeneklerinden GPS’i tamamen kapatabilir, ya da bazı durum ve uygulamalar için kısıtlı hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz