Ana Sayfa Güvenlik Konut Sigortası Fiyatları için Güncel Rehber

Konut Sigortası Fiyatları için Güncel Rehber

Konut sigortası konutunuzu cam kırılması, deprem, hırsızlık, dolu, su baskını, sel ve benzer olası durumlarla ilgili güvence altına alır. Dolayısıyla konut sigortası depremi kapsar mı sorusunun cevabı, evettir. Evin boş halini kapsayan bu sigorta türü eşyalar için geçerli değildir. Genellikle bu sigortanın zorunlu olduğu düşünülse de mecburi bir durum yoktur, kullanıcıların tercihine bağlı olarak yapılır. Hem ev sahipleri hem de kiracıların yaptırabileceği bu sigorta türü kiracılar için eşyalara yönelik, ev sahipleri içinse konut ve eşya sigortası olarak düzenlenebilir. Konut sigortası hesaplama yapılırken bu tür detaylar dikkate alınır. Ayrıca içerik kapsamı ve teminat yapılacak eşya veya ev tipi belirlenecek olan konut sigortası fiyatları açısından etkilidir.

Konut Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Konut sigortası ücretleri ana teminatlar ve ek teminatlar için farklılık gösterir. Ana teminatlar şirketten şirkete farklılık gösterir fakat yangın teminatı tüm şirketler için ortaktır. Uygulanan ek teminatlarla da farklı risklere karşı koruma sağlanır. Eğer ek teminat alırsanız konut sigortası hesaplama yapılırken bunlar fiyatlara ilave edilecektir.

Geçerli olan konut sigortası fiyatları indirimli olsun diyorsanız hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Bunun için mevcut sigortalılık süreniz içerisinde herhangi bir hasar yaşanmaması gerekir. Bu durumda yeni döneme ait poliçe fiyatlarında size özel indirim yapılır.

En uygun konut sigortası fiyat teklifini almak için e-sigortam adresini ziyaret edebilirsiniz. Bunun için ilk olarak sigortalı bilgilerini girmelisiniz. Burada TC kimlik numarası, mail adresi, cep telefonu numarası bilgileri istenir. Bunun ardından konut adres bilgileriniz, konut bilgileriniz ve detay kısımlarını doldurarak kayıt aşamasını tamamlayabilirsiniz. Konut sigortası en uygun fiyatlarla yapılsın istiyorsanız sizin için en doğru adres her zaman e-sigortam olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz