Ana Sayfa Oyun Mortal Kombat X’e Yeni Karakterler Eklendi

Mortal Kombat X’e Yeni Karakterler Eklendi

Çocukluk ve gençlik yıllarının ve neredeyse her oyuncunun bir kere bile olsa oynadığı karşılıklı dövüş oyunlarının atası ve vazgeçilmezi Mortal Kombat, X sürümü ile seriye devam ediyor. En eski serisinden son serisine kadar keyifle oynanan şiddet içerikli oyunun yeni karakterleri ve oyun görselleri ortaya çıkmaya başladı.

Oyun salonlarında büyük atarilerle jeton alarak ve sıra bekleyerek keyifle oynadığımız oyun atarilerin evlere girmesi ile oyuncular için büyük bir adım atmıştı. Bilgisayarların yaygınlaşması ile atari sektöründe daha fazla kan kaybetmek istemeyen oyun yöneticileri gelişmiş grafikler ile Mortal Kombat’ı bilgisayarlara taşıdı. Fakat bilgisayar oyunlarının üstün görselleri ve efektleri karşısında sürekli gelişime mecbur bırakılan Mortal Kombat bu zorunluluğu üstün grafikleri çalıştıracak bilgisayarlar şartı ile kullanıcılara sundu. Serinin son oyunu olan Mortal Kombat X‘de ise oyunu grafik ve içerik olarak geliştirmeyi düşünen yetkililer dövüşçü yelpazesini genişletmekle işe başladı.

Bir yandan oyun diğer yandan da sinema sektöründe başarılara imza atan Mortal Kombat’ın bilindiği üzere 2 adet filmi çıkmıştı. Ölümcül Dövüş adında 2 serilik film hem anılarımızı canlandırdı hemde oyunun hikayesinde hakkında (değiştirilmiş olsa da) bilgi verildi. Böylelikle daha fazla ilgi çeken oyun alt dalları ve edit paketler dahil 17 seriyi tamamladı. 18. ve en çok merak edilen seri Mortal Kombat X‘de ne gibi değişikler yapıldı ? Daha da önemlisi hangi karakterler eklendi ? İnceleyelim.

Efsane karakterler yerini korusa da oyuncuların daha farklı dövüşçü ve dolayısıyla daha değişik kombinler görmek istemesi üzerine yapımcı şirket Midway, sinemanın en korkunç filmi ve karakterlerinden olan Jason‘u oyuna dahil etti. 13. Cuma filminden hatırladığımız bu korkunç karakterin neler getireceği henüz bilinmezken çok farklı bir oyunun bizleri bekleyeceğinden eminiz.

mortal

Diğer bir karakter ise daha önceden de tanıdığımız Johnny Cage karakteri. Mortal Kombat X daha ileri bir zamanda geçen hikayeyi konu edineceği için Cage karakteri devre dışı kalmıştı ve eklenmesi beklenmiyordu. Fakat bu oyunda efsane dövüşçülerden Johnny Cage’i de yönetebileceğiz. Diğer karakterler ise; Acqueline, Takashi, Kung Jin, Reptile, Kotal Kahn, Ferra & Torr, D’Vorah, Cassie Cage, Scorpion, Sub-Zero, Kano, Raiden, Kung Lao, Kitana ve Goro olmak üzere 14 Nisan‘da bizleri beklemekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz