Ana Sayfa İncelemeler Üst Seviye Çin Malı Telefon: Nubia Z9

Üst Seviye Çin Malı Telefon: Nubia Z9

Ünlü Çin menşeili telefon üreticisi ZTE’den piyasayı yerle bir edecek bir telefon mu geliyor ? Sızan görüntü ve AnTuTu testine göre yorumlayarak inceleyeceğimiz ZTE Nubia Z9 bakalım tüketicilerin gözünde istediği değeri görebilecek mi ?

Öncelikle neden “tüketicilerin gözünde istediği değeri görebilecek mi ? ” gibi bir cümle kullandığımızı açıklamak gerekirse; bilindiği üzere geçmişten günümüze Çin malının kalitesiz ve sağlıksız olduğu etiketi herkesin beyninde yer etmiş bir algıdır. Son dönemlerde bu algı yavaş yavaş kaybolsa da ikili kutuplaşmalar oluşmaktadır. Bunlardan birisi çöplerin geri dönüşüm ile kullanışlı hale getirilmesi ve Çin pazarının bunu aktif olarak kullanmasından dolayı ortaya çıkan ucuzluk olurken diğeri ise ucuz iş gücü sebebiyle gelen ucuzluğun savunulmasıdır. Biz bu konuda yorum yapmayacağız fakat hayran hayran takip ettiğimiz ünlü firmaların telefonlarının da 3. ve 4. sınıf dünya ülkelerinde üretildiğini unutmamak lazım.

zte nubia z9 görselleri
zte nubia z9 görselleri

Nubia Z9‘a gelecek olursak, telefon Çin’in güçlü telefon üreticilerinden olan ZTE tarafından üretilmekte. Tasarımsal açıdan incelik ve zerafet ile birlikte gelen telefonun görünümü gayet hoş. 5.2 inç FullHD bir ekrana sahip olan Z9, Qualcomm Snapdragon 810 çipseti ile donatılmış. Ram ve depolama olarak da kullanıcıya üstün bir kullanım olanağı sağlayan cihazda 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunmakta. Günümüzün fotoğraf çekme çılgınlığını da düşünen şirket 8 MP selfie yani ön kamera ve 16 MP arka kamera ile yüksek sayısal açıdan yüksek performans seçiminde bulunmuş. Sayısal açıdan dememizin sebebi ise kamera donanımının ne olacağı konusunda fikir sahibi değiliz.

zte nubia z9 antutu
zte nubia z9 antutu

Lollipop ile satışa çıkması kararlaştırılmış cihaz bu yönüyle güncelleme gibi bir zahmetten sizi kurtarmakta. Görsellerde görüldüğü üzere NX510J kod adı ile üretilen cihazda son dönemlerin moda tasarımı yuvarlak hatlı metal çerçeve ile süslenmiş. Fiyat konusunda da herhangi bir bilgi bulunmamakta fakat Çin üretimi telefonların büyük şirketlerin başına bela oldukları bir gerçek. Bu sebeple eğer ZTE piyasada deprem etkisi yaratmak istiyorsa ( ki bizce istiyor ) uygun fiyata yüksek performans sunma cömertliğinden kaçmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz