Ana Sayfa Oyun Rahatlatıcı Etkiye Sahip Online Oyunlar

Rahatlatıcı Etkiye Sahip Online Oyunlar

Rahatlatıcı etkiye sahip 8 online oyun

Video oyunlarının şiddet içerikli olması bugüne kadar özel bir oyun pazarlama yöntemiydi ve oyun geliştirme firmaları bu şiddet sayesinde çok büyük başarılar elde etti. Fakat bilgisayar başında şiddet içerikli oyunlar ile uzun saatler geçirmek istemiyor, sadece bazı özel oyunlar ile stresinizi atmak istiyorsanız aşağıda listelenmiş oyunlar günlük sıkıntı ve depresyonlarınıza karşı rahatlatıcı bir etki gösterebilir.
Tamamen ücretsiz olan bu oyunlar, zihin yorgunluğunuzu bertaraf edecek ve kesinlikle relaks bir yaşam sunacaktır.

Flow

Flow oyunu

Online ve tamamen ücretsiz olan bu oyun esrarengiz bir şekilde rahatlatıcıdır. Üye olup başladığınız zaman, kendinden küçük canlıları yiyen, kendinden büyüklerden ise kaçan bir mikro organizmayı yönetiyorsunuz. Oyunda başarılı olabilmek için sürekli beslenmeli ve özel yiyecekleri tüketmelisiniz. Bu sayede büyüyerek gelişir ve yeni evrimsel özellikler elde edersiniz.
Örneğin, git gide boyunuz uzarken, organizmanıza çeşitli görevlerde kullanabileceğiniz antenler, kolay ya da bacaklar ekleyebiliyorsunuz. Amaç basit, besin zincirinin en üstüne çıkarak yem olmamak.
Her ne kadar her zaman sizden güçlü olanlardan kurtulmak mümkün olmasa da, özel taktikler geliştirerek kendinizi kurtarabilirsiniz. Sahip olduğu relaks müzik ve de eşsiz ara yüzü ile çok eğlenceli dakikalar yaşatacağı kesin.

Home Sheep Home

Home Sheep Home

Animasyonları Aardman, Wallace ve de Gromit tarafından hazırlanan bu oyun her şeyi doğal hissetmenizi sağlayacak mükemmel bir oyun motoruna sahiptir. Adından da anlaşılabileceği üzere, çeşitli koyunları eğlenceli görevler için yönlendirmekteyiz.
Boy sırasına göre isimleri Timmy, Shaun ve Shirley olan bu koyunlar rampalardan atlayarak, merdivenleri tırmanarak ve çeşitli engelleri aşarak çiftliklerinden kaçmak zorundalar.
Her ne kadar eğlenceli ve dinlendirici bir oyun olsa da, bölümler ilerledikçe başarı oranınız o kadar düşecektir.

Flower Reaction

Flower Reaction

Adından da anlaşılacağı gibi bu oyunda amaç çiçek reaksiyonları oluşturmaktır.
Hareketsiz bir ekran üzerinde ilerleyen oyunda, pencerenizin her tarafından çiçekler gelir, yapmanız gereken ise son derece hızlı olan bu çiçeklerin üzerine Mouse’unuz ile tıklamak ve birkaç saniyeliğine hareketsiz kalabilmelerini sağlamak. Hareket eden çiçekler, hareketsiz olanlara yapışacak ve büyük bir boyuta ulaştıklarında patlayarak size puan kazandıracaklar.

Casanova

Casanova

Rahatlatıcı bir müziğe ve dinlendirici bir arka plana sahip olan bu oyunda bir adet zürafayı oynamaktasınız, fakat diğerlerinden farklı olarak, biraz çapkın bir zürafa!
Yapmanız gereken sadece Mouse’unuz ile zürafanızın boyunu uzatarak, diğer dişi zürafalar ile aynı seviyeye denk getirmek ve öpmek. Eğlendiren bir melodi ile ekran akıp giderken ne kadar çok zürafa öper ve bonus toplarsanız o kadar fazla puan kazanabilirsiniz.

Sleeping Tiger Jigsaw

Sleeping Tiger Jigsaw

Eğer bilgisayar başında geçirebileceğiniz bir saatiniz varsa, onlarca çeşitteki uyuyan kaplanların puzzle’larını çözerek geçirebilirsiniz. Bildiğiniz puzzle oyunlarından hiçbir farkı yok, sadece sevdiğiniz bir müziği dinlerken oynanabilecek hoş bir oyun.

Drifting Afternoon

Drifting Afternoon

Akıcı öğleden sonra anlamına gelen bu oyunda yapmanız gereken sadece güneşli ve güzel bir havada akıp giden balonları patlatmaktır. Mouse imleciniz ile bunu yapabilecek olduğunuz gibi, işi biraz daha zorlaştırarak bir köpekle de yapabilirsiniz.
Aşağıya doğru düşen bu balonları eğer patlatamazsanız yere düşer, patlatırsanız ise puan alır ve diğer bölüme geçersiniz.

Bejeweld

Bejeweld

Bejeweld, çok eski bir klasik olmasına rağmen bu listede kesinlikle yerini almalı, çünkü hala oynamayan birçok kişi mevcut. Neredeyse her telefonda bile bulunan bu oyunda yapmanız gerekenler basit, sadece aynı renk ve şekle sahip elmasları 3’lü – 4’lü ya da 5’li olarak yan yana sıralamak. Böylece o sıra yok olur ve sıra aşağıya doğru akar. Böylece yeni elmaslar edinmiş olursunuz. Bir çeşit tetris olan bu oyunu zamana karşı oynarsanız işler sandığınız kadar da kolay olamayabilir.

Fireboy and Watergirl

Fireboy and Watergirl

Bilenler için puzzle ya da tetris tarzı oyunlar sıkıcı olabilir, fakat bu oyun hepsinden daha fazla eğlence vaat etmekte. Oyun içerisinde bir adet sudan nefret eden, ateş çocuk, bir tane de ateşten nefret eden, su kız bulunmakta. Yapmanız gereken ise bir araya gelmeden bölüm sonuna ulaşmak.

4 YORUMLAR

 1. Herkese iyi günler.
  Bu oyunlar rahatlatıyo olabilir ama ben stres ve rahatlamada bir çok oyun sayabilirim .
  Pes 2013 Vb. Bunların Serisi Hem Oynarken Eğlendiriyor . Stres Alıyo Bence Bu Oyunların Başında Pro Evolution Soccer Olmasını Düşünüyorum

 2. Herkese merhabalar.Yazınızı okudum gerçekten rahatlatıcı oyunlar hepsi.Hele hele “Fireboy and Watergirl” oyunu bir başka.Hem zekanızı kullanmanız gerekiyor hemde el çabukluğu kısacası ne ararsan var.Kardeşlerimi ne zaman bilgisayar başında görsem bu oyunu oynuyorlar :).

  Bunlara ek olarak bence “Luxor” adlı oyun da ilave edilmeliydi bu yazıya.Luxor oyun serisini bitirmiş biri olarak söylüyorum oynamayan varsa kesinlikle başlasınlar.Herkere iyi oyunlar dilerim…

 3. Bu oyunlar cidden insanın sitresini atıyor fakat belli bir süreden sonra bağımlılık yapma ihtimali var. Her oyunda lvl oldugu gibi bundada sıkıntılar var , seviye yukseldıkce sıkıntılarda haliyle yukselıyo 😀
  Yanı ben daha cok sıtrese gırıyorum.
  onun ıcın oynadıgım oyunlar ,
  lol , wow , dota 2 , halflife , counter strike vb.

 4. Home Sheep Home oyunu gerçekten çok iyi şuan oynadım sizin sayenizde fakat beni daha çok rahatlatan oyunlar transformice ve metin2 ‘ dir bu online oyunlarıda herkese öneririrm arkadaşlar aman dikkat bağımlılık yapar 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz