Ana Sayfa Android Android Cihazlarda Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Cihazlarda Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Isınan telefon Çözümleri

Android Telefon  Isınması

Hiç kimse cep telefonlarının ısınmasını istemez, fakat bu durum çoğu zaman aşırı kullanıma, ara sıra da teknik hatalara bağlı olarak meydana gelebilir.

Genellikle Android akıllı telefonunuza bir oyun yüklediğinizde ya da film izlemeye başladığınızda açığa çıkan ısınma sorunu çeşitli uygulamalar kullanılabilerek çözülmekte. Çünkü böyle durumlarda telefonun ana kartına ya da ekran kartına aşırı yüklenme olmakta ve cihaz arka planda çalışan uygulamalar nedeniyle de pil kaynaklı ısınma yapabilmekte.

Tercihen “ Battery Booster Light ” gibi bir uygulama kullanırsanız telefonda ısınma problemine yol açan uygulamaları tek tek inceleyebilir ve oyun oynama ya da film izleme gibi aşırı kullanım zamanlarında kapatabilirsiniz.

Şu anda Android telefonlarda kullanılan en güçlü batarya yöneticilerden birisi olan “ Battery Booster Light ” ayrıca arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapattığı için pil ömrü de büyük ölçüde artar, çünkü tüm bu uygulamalar siz istemeseniz ve görmeseniz de hala çalışmaktadır ve pil ile birlikte internet de kullanabilir.

Android cihazlar için üretilmiş olan bu uygulamayı ilk olarak bu linkten indirin ve cihazınıza kurulumunu ücretsiz olarak tamamlayın.

Ardından çalıştırdığınız zaman uygulama ana ekranında cihazınızda bulunan uygulamaları listeleyecektir ve batarya kullanım oranlarını size sunacaktır. Eğer Android cihazınızın ısınma sorunu çok ciddi boyutlardaysa “tasarruf modu” ile sürekli olarak uygulamalar üzerinde kontrol sağlayabilirsiniz. Fakat bu mod açıkken ekran parlaklığı kısılacak ve GPS gibi aşırı pil tüketen özellikler kapatılacaktır.

Eğer tüm bu önlemlere rağmen ısınma sorunun üstesinden gelemediyseniz hatanın arka planda çalışan uygulamalar nedeniyle kaynaklanmadığını anlamalısınız. Son zamanlarda bir pil değişimi yaptıysanız orijinal olup olmadığını kontrol edin, eğer orijinal ise teknik hataları anlayabilmek için servise vermeniz gerekli. Çünkü ısınma sorunu ölümlere bile yol açan ciddi bir elektronik ürün problemidir.

Eğer cihazınız Android değil ise IOS ya da Blackberry gibi cihazlar için de benzer uygulamalar bulabilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim.Benim kullandığım cihaz GMD 2 oyun oynarken,internette dolaşırken, film izlerken ve çeşitli yüksek ölçüdeki programları kullanırken aşırı derecede ısınıyor.Sitenizdeki yazıyı gördükten sonra programı indirdim ve 2 gün test ettim sonuç gerçekten %25 oranında ısınma sorununun azaldığını farkettim…Teşekkürler.

  2. Merhabalar benim galaxy s3 minim var ve benim iki sorunum var. 1 cisi sarja takiyorum yuzde 100 olmasini bekliyorum oldugunda sarjdan cikartiyorum ve sarjim hemen bitiyor bunun sebebi nedir? 2 cisi de bataryam cok isiniyor bunun isinmasi ne anlama geliyor? Bilgi verirseniz yardimci olursaniz memnun olurum tesekkurler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz