Ana Sayfa Oyun Resident Evil HD Remastered İncelemesi

Resident Evil HD Remastered İncelemesi

Resident Evil HD Remastered İncelemesi

Tüm oyun severler, oynadıkları oyunlarda ilgi odağı olmaya ve tüm dünyanın sanki karakterleri etrafında döndüğüne alışmışlardır. Fakat Resident Evil’ın salgın hastalıklarla dolu gezegeni bu kuralı tamamen yıkmakta.

Resident Evil HD Remastered

Yapabileceğiniz en iyi şey kaçmak olan bu oyunda, koridorda bir yerlerde sizi yok etmek için pusuya yatmış olan ölümsüz ve sadist bir zombi olabilir. Eğer herhangi birisine yakalanır ve kaçmayı başaramazsanız ana menüye geri dönmek zorunda kalırsınız, yani oyundaki en iyi yardımcınız “Kaydet” butonunuz…

İlk versiyonu 1996 yılında yayınlanan Resident Evil, günümüzün teknolojileri ile oyununa birçok yenilik ekledi ve “ Resident Evil HD Remastered “ olarak bizlere tekrar sundu.

Oyunun öncüsü olan Mikami’nin hayatta kalabilme macerasını konu edinen bu oyunda inovatif ve heyecanlı yeni kamera animasyonları ve beklenmedik anlarda ortaya çıkan daha güçlü yaratıklar işinizi biraz zorlaştırabilir.
19 yıllık bu oyunu eğer eskiden playstation cihazlarınızda oynadıysanız sizi bazı sürprizler bekleyebilir, fakat ilk defa oynayacaksanız en kapsamlı ve en iyi zombi oyunu sizi kesinlikle pişman etmeyecektir.

Karakterler

Oyuna başlarken iki farklı karakter tercihinize sunulmakta. Bunlardan birisi Jill Valentine, diğeri de Chris Redfield.
Bayan olan Jill Valentine’i seçerseniz daha az silah ve mühimmata sahip olursunuz, fakat sağlık seviyesi de Chris’e göre daha fazladır.

Resident Evil HD Remastered karekterleri

Fakat Chris Redfield ise daha fazla silah taşıyabilmekte ve vuruşları daha güçlü, fakat sağlık seviyesi biraz daha düşük.
Eğer Jill’i seçerseniz daha kolay bölümler oynayabilirsiniz fakat ikisi de kendisine göre bazı zorluklara sahip, mesela Jill kapıları kendisine özel bir item ile açabilirken, Chris gizlenmiş anahtarları bulmak zorundadır.

PC için yaklaşık 17 GB olan bu oyunu oynamak istiyorsanız kriz yönetimi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte, çünkü öyle durumlar ve karakterler ile karşı karşıya kalacaksınız ki, ne zaman kaçmanız ve ne zaman savaşmanız hakkında doğru kararlar verebilmeli ve kesinlikle mermi israfı yapmamalısınız.

Eğer oyunun, oynayıcı üzerinde nasıl bir etki bıraktığını tek kelime ile açıklamamak gerekirse, hayatta kalma korkusu olarak tanımlanabilir. Boşa harcadığınız her mermi ya da kayıt mürekkebi daha sonradan karşınıza çıkabilir ve oyununuzu sonlandırabilir.

Eski versiyonlarına göre çeşitli yeni senaryolar barındıran HD Remastered, 16:9 çözünürlükte sunulmakta ve ustaca tasarlanan objeler harika ışık oyunları ile neredeyse 3d hale getirilmiş, yani büyük ekranlı bilgisayarlarınızda rahatlıkla oynama imkanınız mevcut.

Eski ve ürkütücü bir yerde geçen oyun senaryosu, karşınıza odalardan ya da koridor köşelerinden zombiler çıkartmakta ve tansiyonunuzu ani olarak yükseltebilmekte.

Oyun zevkinizi maksimuma çıkartan bir diğer etken de profesyonelce hazırlanan kamera hareketleridir. Özel noktalarda, öyle kamera değişimleri oluyor ki birden sanki birisi pencereden sizi izliyor hissine kapılıyorsunuz, bu da Resident Evil HD Remastered’ı benzer senaryolarından ayırarak rakipsiz bir korku oyunu haline getiriyor.

Resident Evil HD Remastered oyunu ve karekterleri
Bazı oyuncular Resident Evil’ı eski moda bulabilir ve sürekli oyunu kaydetmek zorunda olmak canlarını sıkabilir fakat ne de olsa Resident Evil’ı özel kulan da bu, eğer oyun tamamen kolay ve de akıcı olsaydı belki de diğer kopyalarının arasında kaybolup giderdi. Fakat Resident Evil HD Remastered, sizi sürekli olarak tetikte tutmakta, ne de olsa her canınız istediğinde oyunu kaydetme şansınız yok. Tüm adımlarınızı stratejik ve planlı olarak atmazsanız başarılı olabileceğinizi söyleyemeyiz.

Eğer oyunun standart kontrol yöntemine alışamazsanız ayarlar kısmından kendinize özel bazı değişiklikler yapabilirsiniz, fakat yine de Mouse ve klavye kontrolleri diğer oyunlara göre biraz eksik kalıyor çünkü bu oyunun asıl platformu Nintendo konsollarıydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz