Ana Sayfa Oyun Steam’de Canlı Yayın Devri

Steam’de Canlı Yayın Devri

Bilgisayar oyunları ile içli dışlı olanların ilgisini çekecek bu haberimiz oyun videosu hazırlayanların veya oyunları canlı olarak yayınlamak isteyen kullanıcıların kullandığı Twitch‘e güçlü bir rakibin geldiğinin müjdesi.

Twitch, son dönemin tartışmasız en çok kullanılan canlı yayın sistemi. Steam ise Valve şirketinin geliştirdi çıkış amacı Valve şirketinin oyunlarının destek platformu olan bir bilgisayar programıdır. Steam kullanarak internet üzerinden oyun satın alabilir veya oynadığınız oyunlarda online serverlara giriş yaparak çoklu oyuncu şeçeneği ile vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızdaki orjinal oyunların güncellemelerini sürekli takip ederek indirmenize olanak sağlayan Steam, oyunlarınızın devamlı güncel olmasını sağlar.

Twitch’in canlı yayın sistemine karşılık olarak güçlü bir adım atan Steam, kullanıcılarına koşulsuz şartsız canlı yayın imkanı sunmayı amaçlamaktadır. Aralık ayında beta olarak açılan bu özellik sorunsuz bir şekilde çalışmasının ardından yapılacak güncelleme ile tüm kullanıcıların kullanımına açılacaktır.

Canlı yayın sistemine ihtiyaç duyan kullanıcılar genelde internet üzerinden sitelerine veya Youtube kanallarına video ekleyen kişilerdir. Steam ve Twitch’in beraber kullanılması ciddi bir zaman ve performans kaybına sebep olmakla beraber sıkıcı bir hal almaktaydı. Gelecek olan güncelleme ile artık kullanıcılar Steam hesapları üzerinden takipçileri için kolayca video çekebilecek veya canlı yayın yapabilecek.

Steam-Broadcast

Yukarıda bahsettiğimiz gibi şuan canlı yayın sistemi beta sürecinde olan Steam’in hakkında Valve şirketi yetkilileri, yapılacak olan son güncelleme ile tüm hesaplarda aktif olacağını belirtti. Canlı yayın sistemini merak eden kullanıcıların bu sistemi kullanmaları için herhangi bir şey yapmalarına gerek kalmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz