Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter’a Büyük Yenilik

Twitter’a Büyük Yenilik

Sosyal medya siteleri çağımızın olmazsa olmazı konumundadır. Sosyal medya yöntecileri ise pastadan büyük pay kapma yarışına girerek her gün bir yeniliğe imza atmaktadır. Çoğu zaman bu yenilikler rakiplerinin özelliklerinin klonlanmasından ibaret olsa da ayakta kalmak ve unutulmamak için bu büyük rekabet ortamında kullanıcılarının neleri daha çok tercih ettiğinin analizini iyi yaparak kendi bünyelerine katmaları gerekmektedir.

Bilindiği üzere sosyal medya tabiri Myspace‘den de geçmişe dayanmaktadır fakat o zamanlar forum sitelerinin varlığı ve Myspace gibi sitelerin gerek kullanım alanındaki darlığı ve gerekse kişiler arası iletişimde yaşattığı zorluklar bu sektörün gizli kalmasına sebep olmaktaydı. İlk olarak Facebook ile dünya gündemine oturan sosyal medya, Twitter‘in Facebook‘a bende varım demesi ile asıl yükselişini yakalamıştır.

Facebook, Twitter’a göre kişilerin kendilerini daha rahat ifade edebildiği yer olsa da Twitter’ın elit yapısı ister istemez Facebook’un önüne geçmekteydi. Instagram gibi projeler ise kişilerin gündelik hayatlarını kolayca sanal ortama dökebildiği bir mecra konumuna gelirken kullanıcıların Facebook ve Twitter’a karşı ilgi ve alakalı düşüşe geçti. Tam da bu nokta da kendi çizgisini bozmayan Facebook’a nazaran yetersiz kalan Twitter için bir şeyler yapma vakti geldiği aşikar bir durumdu.

Twitter yöneticileri kişiler arası özel iletişim kanalları ve görsel ögeler üzerinde yeniliğe giderek bu açığı kapatmayı planlamış olacak ki, Grup içi direkt mesajlaşma yani Grup DM’ sini kozunu ortaya koydu. Bununla yetinmeyen Twitter, mobil video çekim ve çekim sonrası düzenleme sistemini yayına almaya karar verdi.

Twitter-Follow-Me-Video

Artık Instagram’da olduğu gibi mobil araçlarınız ile video çekebilir ve bu videoyu kolayca düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook’ta olduğu gibi grup içi mesajlaşabilir ve maksimum kullanıcı sayısı 20 olmak şartıyla arkadaş grubunuzla toplu halde konuşabilirsiniz. Video sınırı olarak 30 saniyeyi uygun gören Twitter yetkilileri bu özelliği ilk olarak iPhone kullanıcılarına armağan etmektedir. Bu durum Android kullanıcılarını kızdıracak gibi görünmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz