Ana Sayfa Android WhatsApp Sesli Arama Özelliği Aktif Etti

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Aktif Etti

Kısa bir süre önce duyurduğumuz WhatsApp sesli arama özelliği tam olarak resmiyet kazanarak aktif hale getirildi. Test aşamasında olan uygulamanın detayları ve apk’sı için yazımızı dikkatli okumanızda fayda var.

Hali hazırda test aşamasında olan sesli arama özelliği WhatsApp açısından yeni bir devrim sayılabilir nitelikteydi. Önce bilgisayarlar üzerinden WhatsApp’ın kullanıma açılması ile liderliğini yaptığı sektörde deprem etkisi yaratan şirket şimdi belki de rakiplerinden bir adım geride olan sesli arama özelliğini bünyesine katarak tüm eksik noktalarını gidermeye başladı.

Popüler anlık mesajlaşma sisteminin telefon ve tableti kasmaması ve bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmesi sebebiyle bir numara sayıldığını hepimiz biliyoruz. Yepyeni bir iletişim modeli oluşturan ve bunu bedavaya sunan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındığında “Acaba Facebook’un gölgesinde mi kalacak ?” endişelerine son verecek şekilde günden güne değişim ve gelişime devam etti. Fakat bu başarısı yeni bir sektör oluşturdu ve belli başlı rakipler edinmesine sebep oldu. Rakipleri sesli arama özelliği konusunda avantajlı durumdayken akıllı telefon ve tabletlerde yavaş çalışmaları sebebiyle ve daha az kullanıcı tarafından tercih edilmeleri sebebiyle dezavantajlı durumdalardı. Bunun üzerine iki büyük hamle ile WhatsApp kullanıcıları kendisine tekrar çekmeyi başardı diyebiliriz.

Şu an için test aşamasında olan uygulamayı sadece davetiye sistemi ile kullanabilmektesiniz. Bir nevi kapalı beta konumunda olan uygulamanın henüz güncellenmesi yayınlanmadı. Eksiklerin giderilmesi ve stabil bir çalışma sistemi için uğraşan çalışanlar tarafından bu kapalı betanın önemi oldukça yüksek. Peki bu uygulamaya ulaşmanın yolu yok mu ?

Elbette var. Fakat indirdim kurdum çalışmadı diye sitem etmeden önce indirme linklerinin devamındaki notu okumanızda fayda var.

WhatsApp Sesli Arama Özelliğine Sahip Android Sürümü 

WhatsApp Sesli Arama Özelliğine Sahip iOS Sürümü

whatsapp-new

Öncelikle uygulamayı kullanabilmek için her iki tarafında son sürümleri yüklemiş olması gerekmektedir. Sizin bu sürümü aktif olarak kullanabilmeniz için ise sizi davetiye hakkı olan birisinin araması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz