Çoğu Twitter kullanıcısının bildiği gibi bazen hesaplarımızı iş arkadaşlarımız veya hayat eşlerimiz ile beraber kullanmamız gerekir. Bu hesap paylaşım sürecinde şifre vermekten çoğu zaman endişe duymaktayız ki bu konuda da haklı bir endişeye sahibiz.

Twitter hesabının paylaşılması için güvenli olan tek yöntem şifrenin paylaşılmasıydı fakat bu yöntemin en büyük dezavantajı şifre dağılımı sırasında başka kişiler tarafından ele geçirilme ihtimaliydi. Bu durum normal kullanıcılar için pek bir önem arz etmese de ticari ve kurumsal profiller için önemli. Paylaşım için çeşitli uygulamalar ve web siteleri mevcuttu. Fakat bunlar güvenlik açısından pek tercih edilmemekteydi. Tam da bu sorunların üzerine TweetDeck uygulamasına gelen güncelleme kurtarıcı gibi görünmektedir.

TweetDeck Uygulaması Nedir ?

TweetDeck, birden fazla Twitter hesabını bir arada yönetebildiğimiz ve kontrol edebileceğimiz bir paneldir. Bu panelin çok fazla talep görmesi üzerine Twitter tarafından satın alındı. Çalışma sistemi olarak karmaşık bir yapıya sahip olan uygulamanın amaçları arasında daha fazla takipçi kazanmakta bulunmaktadır.

TweetDeck-1.3-Screenshot

Uygulamaya yapılan güncelleme ile birden fazla hesabınızı birden fazla kişi ile beraber kullanabileceksiniz. Ticari, kurumsal veya kişisel hesaplarınızın sürekli güncel kalmasını, aktif olmasını ve gelişmesini istiyorsanız ve bunu tek başınıza yapamayacağınızı anladığınızda hesabınızı ortak kullanma kararı alabilirsiniz. Şifrenizi kimse ile paylaşmadan Twitter hesabınızı paylaşmak istiyorsanız, paylaşacağınız tüm kişilerin TweetDeck uygulamasını yüklemesi gerekmektedir. Uygulama üzerinden hesabınızı paylaştığınız kişilerin işlemlerini de sınırlandırabilirsiniz.