Ana Sayfa Android Android 5.1.1 Çıktı Mı?

Android 5.1.1 Çıktı Mı?

Lollipop her ne kadar dikkatlice geliştirilmiş bir sürüm olsa da beraberinde bir çok sorun ile gelmişti. Bu sorunlar aşılmaya çalışılsa da başarılı olunamamış ve sanal bellek tüketimi meydana gelmişti. Yapılacak güncellemenin kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceği bilinmekteydi fakat tam olarak ne zaman çıkacağı kestirilemiyordu.

Android SDK yani Andoid yazılım geliştirme kiti üzerinden yapılan bir güncelleme ile bu güncellemenin çok geçmeden kullanıcılar ile buluşacağı kesinleşti. Yapılacak son güncellemelerden haberdar olmak için rehber olarak kullanılan SDK Manager‘a baktığımızda göze çarpan ilk detay Android SDK Platform 5.1.1 olmakta. Bu arada SDK Manager, Android uygulaması geliştirmek isteyen geliştiriciler tarafından kullanılan uygulama geliştirme sırasında gerekli olan tüm kaynakların indirilmeye sunulduğu bir programdır.

Tüm bu verileri toplayız analiz ettiğimizde ( abartılı cümlelere gerek yok gözle görülüyor zaten ) Google, yapılması düşünülen güncellemeyi düşünmekle kalmayıp çalışmaları bitirmiş ve Android 5.1.1 güncellemesini test edip yayınlamaya hazırlanmakta. Fakat kafaları karıştıran 2 durum bulunmakta. Bunlardan birincisi yayınlanan tarih ( 1 Nisan‘a denk geliyor ) diğeri ise henüz Android Open Source Project‘te bir yenilik bulunmamakta. Birinci seçenek için Google şaka yapmaz diyerek kendimizi avutuyorken diğer seçenek için ise “basit bir hata yakında düzeltilir” diyebiliriz.

android-5-1-1

Şaka veya gerçek her ne olursa olsun Android 5.1.1 için çalışmaların devam ettiğini görmek oldukça sevindirici bir haber. Sanal bellek tüketiminin can sıkıcı bir hal almasından dolayı gelen şikayetlere Google’ın daha fazla dayanacağını düşünmemekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz