Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Video İndirme

Facebook Video İndirme

En çok tercih edilen sosyal ağlardan birisi olan Facebook yaptığı yenilikler ile video paylaşım yolunda ilerlemekte. Bazı otoriterlere göre Facebook’un yakın zamanda kullanıcılara yükledikleri videolar üzerinden para kazanma fırsatı vereceği de iddia edilmekte. Bize kalırsa bu iddianın gerçekleşmesi pek de uzak değil. Videoları başka platformlarda yayınlanabilir hale getirmek ve video gösterim sayısı konusundaki yenilikler ile video sektörü üzerine bir hayli yoğunlaşan şirket önümüzdeki günlerde oldukça kaliteli videolar ile karşımıza çıkabilir. Böylelikle kullanıcıların paylaşacağı videolar ister istemez bazı kullanıcıların ilgisini çekecek ve kişilerde indirme gereksinimi doğacak. Peki popüler sosyal ağ Facebook’tan video nasıl indirilir ve Facebook video indirme yolları nelerdir ?

Paylaşacağımız yöntemde hiç bir eklenti ve program yüklemenize gerek yok ve dolayısı ile oldukça güvenli bir yöntem. Her hangi bir 3. parti yazılıma ihtiyaç duymadan Facebook sunucularında barınan videoları indirmek için detaylı şekilde anlatacağımız yolları dikkatli bir şekilde uygulayınız.

Not: İndirilmek istenen videonun Facebook’a yüklenmiş olması gerekmektedir. Youtube ve Vimeo gibi diğer video paylaşım sitelerinden paylaşılan videolar için bu yöntem işe yaramamaktadır.

Facebook’tan Programsız Video İndirme

Daha önceki yazımız olan Facebook Embed Kodu Bulma‘da anlattığımız gibi yine kısayol olarak o yöntemi uygulayacağız. Öncelikle indirmek istediğimiz videonun paylaşıldığı sayfada sayfa adının hemen altında bulunan tarih linkine tıklıyoruz. Bu işlem bizi videonun kaynak sayfasına götürecek. Sonrasında adres çubuğunun URL satırında yer alan www.facebook.com adresinde www yerine m yazıyoruz.

Yaptığımız bu işlem ile videoyu mobil olarak görüntülemeyi sağladık. Mobil formatta açılan videoya sağ tıklayıp açılan pencerede yer alan video olarak kaydet seçeneğine tıkladıktan sonra istediğimiz videoyu başarılı bir şekilde indirebiliriz. Görüldüğü üzere her hangi bir eklenti veya program kullanmadan istediğimiz videoyu kolayca indirebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz