Ana Sayfa Android Bilgisayar’da Android Uygulama Çalıştırmak

Bilgisayar’da Android Uygulama Çalıştırmak

Günümüzde teknoloji sanki bilgisayar alanında değilde mobil alanda daha çok gelişiyor gibi. Sizde böyle bir hisse kapıldınız mı? Özellikle mobil işletim sistemlerindeki oyunların ve bazı uygulamaların bilgisayarlara oranla daha kullanışlı olduğu bir dönemde Android cihazı olmayan kullanıcıların yetim gibi kalmalarına daha fazla gönlümüz elvermedi.

Bu yazımızda Android uygulamaları bilgisayar üzerinden çalıştırmaktan bahsedeceğiz. Mesela Candy Crush, Clash of Clans, Retrica ve benzeri gibi uygulama ve oyunları bilgisayarınız üzerinden oynamak istemez misiniz? Küçücük ekranlara kısılıp kalmaktansa 20-24 inç arasındaki monitörlerde doya doya oynamak sanıyorum ki her bilgisayar kullanıcısının hoşuna gidecektir.

Siz kullanıcılarımız tarafından en çok gelen istekler arasında; bilgisayarda android kullanma ve bilgisayarda android uygulama çalıştırma bulunmakta. Bizlerde bu duruma daha fazla kayıtsız kalamadık. Dilerseniz şimdi programa geçelim.

Chrome Web Mağaza’sında yayınlanan Arc Welder emülatörü ile bilgisayarınız üzerinden android uygulama çalıştırabileceksiniz. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan Arc Welder’ı kullanmak için tek yapmanız gereken web mağazasından indirerek bilgisayarınıza kurmak. Daha detaylı bir program isteyenlere ise daha güzel sürprizlerimiz mevcut…BlueStacks adındaki program ile bilgisayarınızı mobile dönüştürebilirsiniz.

BlueStacks Nedir ?

BlueStacks, Android işletim sistemindeki uygulama ve oyunları bilgisayarınızda çalıştırmanıza olanak sağlayan bir yazılımdır. Ayrıca mailiniz ile giriş yaptığınızda program ile bilgisayarınız arasında senkronizasyon yapabilir ve telefonunuzda mevcut durumda bulunan programları da kullanabilirsiniz. Programın tek eksisi ise biraz yavaş çalışması ( Kullandığım bilgisayar canavar, program ağır ).

Android-Emulator

Genellikle emulatörlerin yavaş çalışması bilinen bir gerçek. Yavaş dediysek çok çok fazla kasmıyor fakat akıcı bir şekilde de işlerinizi halledemeyebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınız güçlü değilse kullanmanızı önermem çünkü birazcık bilgisayarı işgal ediyor. Windows XP’den Windows 8’e kadar tüm işletim sistemlerinde sorunsuzca çalışan bu yazılıma ise kolayca ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz