Ana Sayfa Android En İyi 6 Android e-kitap Okuyucusu

En İyi 6 Android e-kitap Okuyucusu

önerimiz olan e-kitap okuyucuları

İçerisinde bulunduğumuz dijital çağda dijital kitap okuyucuları geleneksel baskılı kitapların yerini almış bulunuyor. Artık yapmanız gereken sadece Android cihazınız için aşağıdaki uygulamalardan birisini indirmek ve favori kitabınızı android tablet ya da telefonunuzdan okumaya başlamak. Üstelik bu uygulamalardan her birisi ücretsiz indirebileceğiniz yüzlerce e-kitabı da sizere sunmakta.

Amazon Kindle

amazon-kindle

Kindle, Android işletim sistemli tablet ve telefonlar için en popüler e – kitap okuyucuları arasındadır. Üstelik Amazon Kindle ile sadece e-kitap okumakla kalmaz, birçok dergi ve gazeteyi de akıllı cihazınızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sadece Android için değil, IOS işletim sistemi içinde mevcut.
Ücretsiz olarak yayınlanan bu uygulama kullanıcılarına sadece okuma şansı da sunmuyor. Amazon Kindle ile e-kitabınızın sayfaları arasında imlemeler yapabilir, vurgular ve notlar oluşturabilirsiniz. Google aramasına ve Wikipedia’ya direkt olarak erişimi bulunan uygulama sayesinde kitabın belli bölümlerini bu platformlar üzerinde de kolaylıkla aratabilirsiniz.

Aldiko Book Reader

aldiko

Aldiko mevcut ve popüler e-book uygulamaları için en iyi alternatiflerden biridir.
PDF ve ePub dosyalarını rahatlıkla okuyabilen bu uygulama, okumak istediğiniz e-kitapları telefonunuza kaydetmez, yani online olarak okur. Böylelikle gereksiz hafıza kaybından da kurtulmuş olursunuz, fakat yine de telefon hafızasına kaydetme şansınız var. Aldiko, her yaş grubundan kullanıcısının ihtiyacını karşılayabilmek için e-kitap üzerinde yazı boyutu, renk ve arka plan rengi değişikliği yapılmasına izin vermekte. Yani bu uygulama geniş özellikler ile harika bir okuma deneyimi vaat ediyor.

Cool Reader

cool-reader

Cool Reader, kullanıcılarına daha iyi bir okuma fırsatı vermek için tamamen özelleştirilebilir bir uygulama ortaya koymuştur. ePub, pdf, fb2, html, text ve benzeri birçok formatı destekleyen bu uygulama ile otomatik kaymalar oluşturabilir ve yazı formatını, rengini, hatta boyutunu kontrol edebilirsiniz.
Ayrıca Cool Reader, şu an için yazıyı sesli olarak okuyan tek ücretsiz uygulama. Üstelik gözlerinizi yormaması için gece ve gündüz modlarını kullanabilirsiniz. Bu modlar ile uygulama farklı renkler ve ışık tonları oluşturur.

FBReader

fb-reader

Android, Linux, IOS ve Windows gibi işletim sistemlerinde sorunsuzca çalışan bu uygulama da diğerleri gibi tamamen özelleştirilebilir. Kendi kişisel okuma tarzınıza göre renkleri, boyutları, yazı tipini, sayfa animasyonlarını ve yer imlerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca basit bir görünüm ile kendi kütüphanenizi de oluşturabilme şansınız var. 29 ayrı dili destekleyen bu uygulama ePub ve PDF formatlarını okurken, ZİP arşivlerini de çıkartarak kütüphanesine ekleyebilmekte.

Moon+ Reader

Moon+ Reader

Moon+, tüm ekran ayarları üzerinde sunduğu benzersiz kontrol ile okuma keyfinizi zirveye çıkartacaktır. Okuma sırasında ilerleme ve durum çubuğunu kontrol edebilir ayrıca ne kadar okuduğunuz hakkında çeşitli istatistiksel bilgiler edinebilirsiniz. Eğer arada sırada değil, sürekli olarak android tablet ya da telefonunuzdan e-kitap okuyorsanız Moon Plus’ın sunduğu kütüphane gerçekten hoşunuza gidecektir.

Nook

nook

Barnes and Noble tarafından yayınlanan bu e kitap uygulaması çok kısa bir sürede 2 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı ve e kitap, magazin, dergi ya da gazete okuma imkanı sunmaktadır.
Nook, okuma deneyiminizi artırmak için çeşitli özellikler sunmakta. Bunlardan en önemlisi diğer cihazlar ile senkronize olması ve okumanın nerede kesildiğini kontrol ederek oradan devam ettirmesidir. Yani tek bir hesabınız ile aynı e-kitabı birden çok cihaz üzerinde okuyabilirsiniz.

Nook şu an için Android, iTunes ve Windows platformlarında kullanıma hazırdır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz