Ana Sayfa İncelemeler Sürekli Seyahat Edenler İçin 6 Mobil Uygulama

Sürekli Seyahat Edenler İçin 6 Mobil Uygulama

Akıllı cihazlardan önceki seyahatin zorluklarını hatırlıyor musunuz?

Önemli e-postalarınızı kontrol edebilmek için aradığınız internet kafeler, rezervasyon için sıkıcı bürolarda geçirilen süreler ya da esnaftan adres öğrenebilmenin güçlüklerinden söz ediyoruz.
Neyse ki hepsi geride kaldı. Tabi ki tatilden beklentiniz modern hayattan uzaklaşmak ve doğa ile baş başa kalmaksa hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymazsınız fakat hiç değilse bazılarını telefonunuzda bulundurmanız hayat kurtarabilir.

Sosyal medya

facebook-twitter

Eğer neler yaptığınızı ve nerelere gittiğinizi arkadaşlarınıza bildirmeden tatilin anlamı olmayacağını düşünüyorsanız, sosyal hesaplarınızın mobil uygulamalarını cep telefonunuza yüklemelisiniz. Facebook ve Twitterda da fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilirsiniz fakat Instagram ve Pinterest gibi platformlar bunun için biraz daha uygundur. Üstelik bunlar ile check-in, yani yer bildirimi yapabilme şansınız da var.

Timer Auto-Camera

timer-auto-camera uygulaması

Eğer seyahat ve tatillerinizi tek başınıza yapıyorsanız fotoğraflarınızı çekecek birisini bulmanız her zaman mümkün olmayabilir. Fakat bu sorunu Timer Auto-Camera ile rahatlıkla çözebilirsiniz, üstelik herhangi bir insandan çok daha iyi bir şekilde! Çünkü uygulamayı diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği vardır, o da belli saniyeler içerisinde çoklu çekimler yapmanıza izin vermesidir. Sadece telefonu elinize alın ve 5, 10 ya da 30 saniyede bir çekime ayarlayın, böylelikle farklı çerçevelerde çıkma şansına sahip olabiliyorsunuz. Üstelik tamamen ücretsiz.

Rhonna Design

rhonna uygulaması indir

Instagram, Tumblr ya da Pinterest üzerindeki modern fotoğrafların nasıl çekildiğini hep merak etmiş olanlardan mısınız? Tabi ki Photoshop değil, zaten kimsenin buna vakti de yok. Sadece Rhonna Design gibi profesyonel ve yardımı bir fotoğraf çekme uygulaması edinmeniz yeterli.
Uygulama sayesinde fotoğraflarınıza sadece bir dakika içerisinde yazılar, çerçeveler, notlar, grafikler ve efektler ekleyerek çok daha efektif bir hale sokabilirsiniz. Böylelikle görseldeki gibi fotoğrafları kolaylıkla hazırlayabilir ve beğeni sayınızı da arttırabilirsiniz. Fakat fiyatı yaklaşık 5 TL.

DuoLingo

dualingo uygulaması indirme

DuoLingo, şu anda 25 milyondan fazla kişinin İspanyolca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca ve Almanca gibi popüler dilleri ücretsiz olarak öğrendiği bir dil uygulamasıdır. DuoLingo ile dil öğrenen kişiler incelendiğinde, 34 saat DuoLingo ile çalışmanın, 130 saat üniversitede alınan dil eğitimine eşit olduğu anlaşılıyor! İlk olarak seçilen dilde eğitim veren ve ara sıra teste tabi tutan bu uygulama ilerleme seviyesi, yanlış öğrenimlerin kaydı ve de konuşma eğitimi gibi benzersiz özellikler sunar. Eğer yurtdışı seyahatleriniz uzun ise ya da havaalanlarında dil problemi yaşıyorsanız mutlaka kullanmanız gerekli.

Google Maps

google-maps kullanma

Birçok kişi ilk defa gittiği yerlerde kaybolma ya da adres bulma problemi yaşar. Fakat Google Maps’in tamamen ücretsiz olan çevrim içi ya da çevrim dışı sürümü ile hem arabanızdaki GPS cihazına ekstra para ödememiş hem de dünyanın en gelişmiş haritasına sahip olmuş olursunuz. Uygulama ilk olarak GPS aracılığıyla konumunuzu tespit eder ve ardından gitmek istediğiniz yeri size 2D ya da 3D olarak tarif eder. Eğer internet için yurt dışında para ödemek istemiyorsanız, ilk olarak otelinizin wi-fi bağlantısından o bölgenin haritasını indirin ve istediğiniz zaman kullanın.

WhatsApp ya da Viber

WhatsApp-vs-viber nedir indirme

Birer mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ya da Viber arasında karar verebilmek gerçekten zor, bu yüzden ikisini de indirmenizi öneririz. Çünkü tamamen ücretsizler ve data kullanımları yok denecek kadar düşük.
Bu uygulamalar sayesinde arkadaş ve ailenize metin ve sesli mesajlar gönderebilir ve hatta dosya transferleri gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bulmak istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını yazarak aratmak. Üstelik internet bağlantısı ile kontör ya da fatura yansıtılmadan ( VoIp ) canlı ve sesli telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Ayrıca Tatil İçin En İyi Sekiz Mobil Uygulama yazımızı okumanız tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz