Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Video Embed Kodu Bulma

Facebook Video Embed Kodu Bulma

Günümüzün en çok tercih edilen ve bir çok rakibi çıkmasına rağmen liderliği elden bırakmayan sosyal ağı Facebook kısa süre önce videoları farklı platformlarda paylaşma özelliğini aktif etti. Bu hareketi ile dünyaca ünlü dev video paylaşım sitelerine rakip olan Facebook’ta artık yüklediğiniz videoları başka platformlar üzerinde de paylaşarak daha fazla kullanıcıya erişebileceksiniz. Peki bu özellik nasıl kullanılır ?

Bir çok yeniliğin duyurulduğu F8 konferansında konuşma yapan Mark Zuckerberg, Facebook’un bir sosyal ağdan daha fazlası olduğunu akıllara kazımak adına video paylaşım özelliğini de duyurmuştu. Yapılan duyurudan sonra bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların ise karşılaştığı en büyük sorun video embed yani paylaşım koduna ulaşmak oldu.

Facebook Video Embed Kodu Nasıl Bulunur ?

Yüklediğimiz videoyu paylaşmak için ihtiyacımız olan koda ulaşmak için bir kaç farklı yol bulunmakta. Şimdi açıklayacağımız yol ise oldukça kısa ve kolay. Öncelikle videomuzu açıyoruz ve sonrasında kullanıcı veya sayfa adının hemen altında yer alan tarihe tıklıyoruz. Bu şekilde videomuzun bulunduğu asıl sayfaya ulaşabiliriz.

Videonun kaynak sayfasına ulaştığımızda sağ alt köşede yer alan videoyu sitene göm ibaresine tıklayarak ihtiyacımız olan video embed koduna ulaşabiliriz. Açılan pencerede bize verilen kodu istediğimiz sitede paylaşarak videolarımızı daha fazla kişi ile buluşturabilir böylelikle de daha fazla izlenim sayısı almasını sağlayabiliriz. Bu paylaştığımız yöntemin haricinde bir yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntem ise klasik olmakla beraber biraz daha uzun. Profilden fotoğraflar sayfasına geçiş yaparak ve oradan da videolar bölümüne geçerek videomuza ulaşabiliriz. Fakat video sayımız fazla ise ortaya çıkacak karışıklığı tahmin edebilirsiniz.

Copy-Facebook-Video-Embed-Code

Not: Facebook yaptığı bu yenilik ve video konusunda yaptığı gelişmeler ile video paylaşım sektörüne girmesi ve bu hamle ile de kullanıcılara para kazanma fırsatı vermesi beklenmekte. Umarız böyle bir gelişme yaşanır da kullanıcılara internetten para kazanma adına bir kapı daha açılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz