Ana Sayfa Sosyal Medya Google Twitter’ı Satın Alacak Mı?

Google Twitter’ı Satın Alacak Mı?

İnternet devi Google, sosyal medya alanında herkesin bildiği diğer bir dev olan Twitter’ı satın mı alacak ? Bu haberin tam olarak gerçekliği bilinmemekle birlikte haberin yayılmasının ardından değişen hisseler olası bir ticaretin habercisi mi ?

Son günlerde genişleyen sosyal medya siteleri, yenisinin açılması ile eskisinin değer kaybetmesine sebep olmaktadır. İnstagram, Foursquare ve Linkedin gibi genelden çok belirli bir uygulama veya topluma hitap eden sosyal medya platformları ile Facebook ve Twitter’ın bu alandaki liderliği giderek azalmaktadır. Özellikle Twitter kullananların işi tamamen ticarete dökmesi ile eski elit yapısının kalmaması büyük bir kayba sebep olmaktadır.

5 Şubat ile bilanço rakamları açıklayacak olan Twitter’ın olası bir değer kaybı ile sosyal medya alanında sağlam temel atmak isteyen Google’ın, Twitter’dan 40 Milyar Dolar değerinde hisse alması söylentileri çıkmakta. Daha önce bu alanda yatırım yapan Google aradığını Google+ ( Google Plus ) ile bualamadı. Bu sebeple Facebook ile sürekli rekabet halinde olan Google şansını Facebook’un rakibi olan Twitter’ı alarak deneyebilir. Söylentilerin çıkması bile Twitter’ın hisse değerini yüzde 3,5 oranında arttırdı. Handelsblatt bu haberi ise önümüzdeki günlerde sosyal medya mecralarının rekabetinin gözle görülür şeklinde artacağının müjdeleyicisi.

google-twitteri-satin-mi-alacak-(3)

Twitter’ın şuan kullanım amacından sapması ve kişilerin TT denilen Trend Topic kısmını daha çok reklam amaçlı kullanması konusunda Twitter yönetiminin bu duruma sessiz kalması doğal olarak popülerliğini düşürmekte ve rakipleri karşısında dezavantajlı konuma sokmakta. Telefon uygulamaları ile desteklenen ve arkadaş çevresi ile yaygınlaşan diğer sosyal medya platformlarının bu büyümesi karşısında Twitter yönetiminin radikal kararlar vermesi gerekmektedir.

1 Yorum

  1. Bu konuda bir çok söylentiler mevcut ancak ben bu alışverişin gerçekleşmeyeceği kanaatindeyim. Tam tersi böyle bir alım olması halinde Facebookun bu işin içine girmesini bekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz