Ana Sayfa Sosyal Medya Retweet’e Alıntı Özelliği Eklendi

Retweet’e Alıntı Özelliği Eklendi

Sosyal medyanın önde gelen isimlerinden olan Twitter her geçen gün kendisini yenilemeye devam etmekteydi. Diğer sosyal ağların da sürekli gelişimi karşısında daha fazla dayanamayan Twitter kullanıcılarını ve popülerliğini kaybetmemek adına sisteminde yeni bir özelliğe imza attı. Yapılan bu yenilik ile artık Retweet yaparken Retweet yaptığımız kullanıcının tweetini alıntı yapabiliyoruz. Bu özelliği ilk başta bilgisayar ve iPhone kullanıcıları kullanabilecek. Android platformuna ise diğer güncellemelerde olduğu gibi biraz daha geç gelecek.

Güncelleme öncesinde bildiğiniz gibi Retweet yapacağımız kullanıcının tweetinin URL‘sini kopyalayıp paylaşabiliyorduk. Bu da hem zaman kaybına hemde ekstra uğraşa sebep olmaktaydı. Şahsen benim gibi üşengeç bir kullanıcıysanız Twitter’dan soğuma nedenleri arasındaydı. Fakat yapılan bu yenilik ile artık daha hoş bir görünüme sahip olacağını düşündüğüm Twitter’da biraz daha görsellik ön plana çıkacak gibi görünmekte. Önceden Retweet yapılan tweeti aramaya üşenip olaylara fransız kalan kullanıcıların boş yorumları yerine artık daha düzgün yorumlar görebiliriz.

retweet-with-comment1

Bu özelliği ile Facebook‘a biraz daha yaklaşan Twitter’ın kendi çizgisinden ayrıldığını söylemekte de fayda var. Diğer sosyal ağların daha fazla tercih edilmesi ile kan kaybı yaşayan Twitter umarım taklitten biraz daha öteye giderek kendi çizgisine tekrar kavuşur. Özellikle Instagram‘ın getirdiği görsel alandaki yenilikten bir hayli uzak kalan sosyal ağ günümüzde neredeyse siyasi düşüncelerin empoze edildiği ya da ticari reklam amaçlı kullanılan bir mecra haline dönüşmekte. Bu durumda ister istemez eski günlerin özlemini doğurmakta. Eski elit yapısından eser kalmayan Twitter’ın biraz daha denetimli bir yapıda devam etmesini ve özgünlüğü tekrar yakalamasını ümit ederek yazımızı sonlandırıyoruz. Unutmadan;

Sizce bu özellik o kadar gerekli miydi ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz