Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter’da Tasarım Değişikliği

Twitter’da Tasarım Değişikliği

Her geçen gün sosyal ağlar arasındaki çekişmeyi, bir birlerinin önüne geçmek için gösterdikleri çabayı ve daha fazla kâr elde edebilmek için yaptıkları çalışmayı görebilmekteyiz. Twitter, Instagram, Facebook arasında gerçekleşen bu yarış, Facebook’un yapısı, tasarımı ve kullanıcı çoğunluğu sebebiyle daha çok Twitter ve Instagram arasında arasında geçtiğini söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz aylarda Instagram’ın sahte hesap silmesi ile kullanıcı sayısı bakımından geri düşüşü içinde bulunduğu yarışta da bir adım geriye gitmesine sebep oldu. Fakat yapısı ve tasarımı ile kendisini ayakta tutan ve kullanıcının görmediği taraf olan reklam veren ile arasındaki ilişki fazla etkilenmedi. Bir bakıma iyi bile oldu denebilir. Sonuçta reklamlar gerçek ve doğal kullanıcılara gösterilecekti. Olayın Instagram boyutu bu şekilde iken Twitter cephesinde kullanıcı sayısının çokluğuna karşı site içi aktifliğin reklam verenler açısından düşük olması konuşulmaktaydı.

Kasın ayında açıklanan bir rakama göre 500 milyonluk tekil hite karşı reklamlara yapılan geri dönüş tatmin edici düzeyde değildi. Bunun en büyük sebebi ise Twitter’ın tasarımsal yapısıydı. Genellikle görsel ögelere fazla yer verilmeyen Twitter’da doğal olarak kullanıcıların dikkati de fazla çekilememekteydi. Özellikle kullanıcılar arasın etkileşim ve site içi gezintinin düşük olması kullanıcıları etkilemese de Twitter yönetimini, reklam verenleri ve dolayısıyla maddiyatı bir hayli etkilemekteydi.

twitter-new-homepage

Yapılacak olan değişiklikle birlikte Twitter 10 farklı kategoride 9 farklı hesabı anasayfaya taşıyacak gibi görünse de bu şekilde reklam gelirlerini arttırmayı hedeflemektedir. 9 farklı hesabın 9 farklı büyük şirtket olduğunu ve ilk sırada çıkmak için ödeyecekleri miktarı düşündüğümüz de gerçekten sağlam para döneceğini garanti edebiliriz.

 

6 YORUMLAR

  1. Twitter’a bir türlü ısınamadım. Twitter artık bazı şeyleri değiştirmeyi mümkün kılmak istiyor. En önemliside en stabil arayüzü vermeye çalışıyor ve diğer sosyal ağlardan uzak tutmamayada çalışıyor. Bende böyle giderse artık Twitter üyeliğimi açacağım.

  2. Tasarim degisikligi sartti zaten twitter icin. Hep ayni tasarim olmasi bir sure sonra sıkıyor insani dolayisiyla yerinde ve zamaninda olan bir degisiklik hayirli olsun.

  3. Twitter’ın tasarımını zaten beğeniyordum, böyle olması daha iyi oldu. Twitter sosyal ağlar arasında en farklı site. Kullanmayan varsa zaman kaybetmeden hesap açsın 🙂

  4. Facebook devri benim için bittiğinden beri Twitter kullanmaktayım. Güncellemelerin’den kullanışından oldukça memnun ve sürekli aktif bir kullanıcı olarak bu tasarımını çok beğendim.

  5. Twitter bu tarz güncellemeleri çok fazla yapmaya başladı aslında amacı biraz tasarım değişikliğine ve işlevselliği kolaylaştırmak gibi gözükse de buyuk bir sebebi auto işlem yapan kişilerin yaptıkları sistemleri devre dışı bırakmak. Çünkü twitter üzerinde çok fazla sahte hesap açılmakta ve bunlar otomatik sislemler tarafından yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz