Ana Sayfa Sosyal Medya Vine’a Çevrimdışı İzleme Özelliği Geldi

Vine’a Çevrimdışı İzleme Özelliği Geldi

Popüler uygulama Vine’a gelen yeni özellik ile artık internetiniz olmadığında bile Vine izleyebileceksiniz. Tabi ki de internet bağlantınız olmadığında istediğiniz videoyu izleyebilmeniz mümkün değil, hatta imkansız denebilir. Peki çevrimdışı Vine izleme özelliği nedir ?

Twitter’ın popüler uygulaması ve ülkemizde de adını sıkça duyduğumuz, videoları kahkaha ata ata izlediğimiz neredeyse her kesimin kullandığı bir uygulama olan Vine uzun zamandır belli başlı bir özellik güncellemesi ile karşımıza çıkmamıştı. Daha çok sistemin işleyişi ve aksayan yönlerin tamiri konusunda çalışan şirketin açıkçası yeni bir özellik eklemelerine gerek yoktu. Çünkü uygulama bir hayli popüler olduğundan dolayı sistemdeki hali hazırda bulunan özellikler kullanıcıların ihtiyaçlarını yeterince karşılamaktaydı. Bu rahatlık yeni uygulamaların popüler olması ile biraz sıkıntılı bir sürece dönüşmüş olsa da insan doğasında var olan sıkılma özelliği ile popüler uygulama da popülerliğini kaybetme başladı. Özellikle ülkemizde 6 saniyelik videoları izlemek için çektiğimiz çileyi göze aldığımızda ( TTNET müşterileri için konuşuyorum ) gerçekten baya baya severek takip ediyorduk.

Yapılan yeni güncelleme sisteme ekstra bir özellik katmasa da izleyiciler için boş zaman değerlendirme aracı olarak kullanılabilir düzeye getirdi uygulamayı. İnternet bağlantınızın olmadığı zamanlarda artık Vine izleyebileceksiniz. Tek şart ile; çevrimdışı olduğunuzda izleyebileceğiniz Vine’lar internet bağlantınız varken izlediğiniz Vine’lar ile sınırlı kalacak. Aslında eklenen özellik o kadar abartılacak bir yenilik değil. Gerekli miydi ? Şüphesiz evet.  Önbelleği kullanmayı düşünen yetkililer bu sayede çerezler aracılığı ile uygulamanın açılışını da hızlandırmış. Youtube ve diğer video servislerinin bu uygulamayı yıllar öncesinden kullandığını zaten biliyorduk. Vine kullanırken dikkatimizi çekmiş miydi ? Eksikliğini hissetmemiştik fakat kesinlikle metro ya da otobüste ” keşke internetim olsa da Vine izleyerek zaman geçirsem” diyenler olmuştur. Bu kullanıcılar için faydalı bir güncelleme diyebiliriz.

vine-messages

Android kullanıcıları için şuan aktif olmayan güncellemeyi sadece iOS cihazlarınız ile kullanabilirsiniz. Android işletim sistemine ise ne zaman geleceğini tam olarak bilmemekle birlikte en yakın sürede kullanılabilir hale geleceğini düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz