Ana Sayfa Sosyal Medya Vine’da 720p Dönemi

Vine’da 720p Dönemi

Yakın zamanda sürekli yeni yaptığı güncellemelerle adını duyduğumuz Vine, büyük bir yenilik ile 720p video dönemine başladı. Güncellemeden daha önce 420p çözünürlükte izlediğimiz ve çektiğimiz Vine’ların yerini 720p çözünürlükteki Vine’lar alacak. İşin diğer bir boyutu ise; bu güncelleme her ne kadar gecikmiş olsa da ülkemizdeki internet altyapısı ile çoğu zaman izlediğimiz daha doğrusu izleyemediğimiz Vine’ları izlemek artık biraz daha zor izleyebiliriz.

Ülkemizde de oldukça meşhur olan ve sanatçılar, iş adamları ve siyasetçilerinde aralarında bulunduğu ünlü isimlerin de kullandığı platform çeşitli uygulamaların popüler olması ile unutulmaya yüz tutmuştu. İlk olarak Vine’a Çevrimdışı İzleme Özelliği Geldi başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi bir güncellemeye imza atan yetkililer bir başka hamle olarak çözünürlüğü yükseltmeyi denedi. Yüksek çözünürlükle üretilen yeni telefonlar ve Full HD ekranlar ile daha iyi kalitede Vine izlemek ve çekmek isteyen kullanıcıların olması ihtimalini göz önünde bulunduran Vine 420p’yi geride bırakarak 720p kalitesini hizmete sundu.

Bu özellik beraberinde bir takım sorunları da getirdi. Bunlardan kullanıcıların en çok hissedeceği sorunu yazımızın başında da belirttik; izleme ve yükleme sırasında oluşacak zaman kaybı. 7 Saniyelik videolar için TTNET kullanıcıları olarak 1 dakikaya yakın bekleyişlerimiz oluyordu. Şimdi ise bu süre 2 katına çıkabilir. Aynı zamanda çekilen Vine’ların platforma yüklenmesi de kullanıcılara eskisinden daha fazla bir zaman kaybı yaşatacak. Kısacası şirket yetkilileri Vine’ı altın çağına getirmek isterken kullanıcıları iyice soğutabilir.

vine-haber

Yeni güncellemeyi iPhone kullanıcıları şu an aktif olarak kullanabilecekken Android kullanıcıları biraz daha beklemek zorunda kalacak. Her iki işletim sistemini tercih eden kullanıcılarda 720p çözünürlükte videolar izleyebilmekte fakat Android kullanıcıları henüz 720p Vine çekemez. Bunun için yeni güncelleme beklemeleri gerekecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz